Несе обов'язок співпрацювати: у МКС прокоментували майбутній візит Путіна до Монголії

Напередодні запланованого візиту лідера РФ Володимира Путіна до Монголії, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі заявив, що на країну поширюється зобов'язання виконувати вимоги МКС.

Як передає Укрінформ, про це у розмові з російською службою BBC сказав речник МКС Фаді Ель-Абдалла.

За його словами, країни-члени суду «несуть обов'язок співпрацювати відповідно до Глави IX Римського статуту».

У цій угоді є застереження, що держави-члени можуть бути звільнені від своїх зобов'язань, якщо їхнє виконання змусить їх «порушити договірне зобов'язання, що існувало раніше» стосовно іншої держави або порушити дипломатичну недоторканність представників або власності третьої країни.

Фаді Ель-Абдалла уточнив, що випадки «відмови від співпраці» з боку держав, які підписали угоду, будуть докладно вивчатися, після чого Асамблея у складі всіх країн-учасниць може «вжити щодо порушників будь-яких заходів, які вважатиме за необхідне».

Читайте також: МЗС України закликає Монголію виконати міжнародний ордер на арешт Путіна

Зазначається, що МКС не має власних силових органів. Підозрюваних заарештовують його країни-члени на своїй території, для чого потрібна відповідна воля влади цих країн.

Як повідомляв Укрінформ, лідер Росії Володимир Путін планує здійснити візит до Монголії 3 вересня. 

МКС у березні 2023 року видала ордер на арешт Путіна за підозрою у незаконній депортації дітей і незаконному переміщенні українців у Росію.

За даними Bloomberg, Путін отримав запевнення від Монголії перед запланованим візитом до країни, що він не буде заарештований за воєнні злочини в Україні за виданим Міжнародним кримінальним судом ордером.