В Австрії розпочалися консультації щодо формування нового уряду

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен у п’ятницю провів зустріч з лідером ультраправої Австрійської партії свободи (FPÖ) Гербертом Кіклем, започаткувавши вивчення можливостей формування коаліційного уряду після перемоги праворадикалів на парламентських виборах.

Про це повідомляє APA, передає Укрінформ.

Зазначається, що обидва учасники зустрічі після її завершення не дали коментарів щодо неї.

«Залишається відкритим питання, чи надасть Ван дер Беллен Кіклю мандат на формування уряду. Зазвичай цей мандат надається лідеру партії, яка здобула найбільшу підтримку на виборах. Однак раніше Ван дер Беллен заявляв, що не буде автоматично надавати цей мандат Кіклю навіть у разі перемоги FPÖ», - йдеться у статті.

Заплановано, що наступного тижня федеральний президент продовжить консультації з іншими лідерами партій, які пройшли до Національної ради.

У середу відбулася символічна відставка федерального уряду, сформованого Австрійською народною партією та партією «Зелених». Відразу після цього президент уповноважив чинний склад уряду продовжити виконання обов'язків до приведення до присяги нового кабінету.

Після виборів до Національної ради Австрії федеральний президент традиційно доручає лідеру партії, яка здобула найбільшу підтримку, формування нового уряду. Хоча ця практика не закріплена в Конституції, вона є звичною для політичної системи Австрії. Зазвичай цей мандат надається протягом десяти днів після виборів.

Читайте також: Чи стане Австрія проросійською?

Як повідомляв Укрінформ, 29 вересня в Австрії пройшли вибори до Національної ради (нижня палата парламенту) Австрії. На них найбільше голосів здобула проросійська Австрійська партія свободи (FPÖ) – 28,8%, випередивши правлячу Австрійську народну партію (ÖVP), яка отримала 26,3%.

Соціал-демократична партія Австрії (SPÖ) отримала 21,1%. Ліберальна партія NEOS - 9,1%, а «Зелені» - 8,2%.

Читайте також: На парламентських виборах в Австрії перемагають ультраправі

FPÖ матиме 57 місць у парламенті (+26). ÖVP втратила 20 мандатів і тепер має 51 місце. SPÖ отримала 41 мандат (+1), NEOS здобули 18 місць (+3), а «Зелені» втратили 10 місць, зберігши лише 16.