У Японії тестують технологію для отримання сонячної енергії з космосу
Дослідники Кіотського університету в Японії провели попередній експеримент у рамках проєкту з генерації сонячної енергії в космосі та відправлення її на Землю.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NHK.
Ідея полягає в тому, щоб встановити геостаціонарні сонячні панелі в космосі на висоті 36 тисяч кілометрів над нашою планетою і перетворювати електроенергію, що виробляється, в мікрохвилі для передачі її на Землю.
Учасники проєкту сподіваються, що технологія може бути введена в практичне використання з 2045 року.
Зазначається, що генерація сонячної енергії в космосі має потенціал як стабільне джерело енергії, оскільки в космосі немає погодних умов або циклів (дня і ночі), які могли б порушити цей процес.
У ході експерименту було перевірено точкову передачу мікрохвиль, перетворених з електрики.
Для перевірки можливості потрапляння мікрохвиль у ціль на відстані використовувався пристрій у близько 70 квадратних сантиметрів.
На моніторі було видно, що мікрохвилі точно потрапляють у ціль.
Дослідники планують провести у грудні експеримент із передачі електроенергії на Землю з літака, що летить на висоті 7 000 метрів.
Далі вони планують наступного року провести аналогічний експеримент із використанням невеликого супутника.
Як повідомляв Укрінформ, ракета-носій на рідкому паливі H2A з супутником для збору інформації на борту була запущена 26 вересня з космодрому на острові Танеґасіма, що на південному заході Японії.
Фото: ESA