ООН прогнозує глобальне потепління на 3,1°, якщо країни не боротимуться зі зміною клімату

Згідно з доповіддю Організації Об'єднаних Націй, нинішня кліматична політика призведе до глобального потепління більш ніж на 3°C до кінця століття, що більш ніж удвічі перевищує показник, узгоджений майже десять років тому.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

У щорічній доповіді про парникові викиди Emissions Gap, яка аналізує обіцянки країн щодо боротьби зі зміною клімату, йдеться, що до 2100 року світ зіткнеться з потеплінням на 3,1 градуса вище доіндустріального рівня, якщо уряди не вживатимуть більш активних заходів щодо скорочення викидів, які спричиняють потепління планети.

У 2015 році уряди підписали Паризьку угоду і встановили верхній ліміт потепління на рівні 1,5°C, щоб запобігти небезпечним наслідкам.

Глобальні викиди парникових газів зросли на 1,3% в період з 2022 по 2023 рік, досягнувши нового максимуму в 57,1 гігатонни в еквіваленті вуглекислого газу, йдеться в доповіді. Згідно з даними, наведеними у звіті, до кінця століття температура все одно зросте на 2,6-2,8°C градуса.

Головний науковий редактор звіту Анне Ольхофф каже, що якщо подивитись на прогрес у досягненні цілей до 2030 року, особливо країн-членів G20, то «вони не досягли значного прогресу».

Читайте також: Найтеплішим в історії може стати 2024 рік - науковці

На сьогодні світ потеплішав приблизно на 1,3°C.

Наступного місяця країни зберуться на щорічний кліматичний саміт ООН (COP29) в Азербайджані, де вони працюватимуть над розвитком досягнутої минулого року угоди про відмову від викопного палива.

Переговори в Баку допоможуть сформувати оновлену стратегію скорочення викидів, відому як Національно-визначений внесок (НВВ), яку кожна країна має представити у лютому 2025 року.

Як повідомляв Укрінформ, літо 2024 року стало найспекотнішим у світі за всю історію метеоспостережень, а тенденція глобального потепління і надалі посилюється.

Фото: DPA