Мінфін США оприлюднив правило, що обмежує американські інвестиції в технології Китаю
Міністерство фінансів США оприлюднило нове правило щодо обмеження та моніторингу американських інвестицій в Китай у галузі штучного інтелекту, комп'ютерних чипів та квантових обчислень, які можуть бути використані у військовій сфері.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.
На додаток до блокування інвестицій у чутливі технологічні сектори Китаю, правило вимагає від американців та компаній у США повідомляти уряд про транзакції, пов’язані з «технологіями та продуктами, що можуть створити загрозу національній безпеці США».
«Інвестиції США... не повинні використовуватися для допомоги країнам, що викликають занепокоєння, у розвитку їхнього військового, розвідувального та кібернетичного потенціалу», - заявив помічник міністра фінансів США з інвестиційної безпеки Пол Розен, додавши, що інвестиції можуть означати більше, ніж просто гроші: вони можуть принести «нематеріальну вигоду».
Порушників правил можуть оштрафувати на $368,136 або подвійну вартість забороненої транзакції, залежно від того, яка сума буде більшою. Для контролю за новим правилом міністерство фінансів планує створити спеціальне управління.
Речник міністерства закордонних справ Лінь Цзянь заявив, що уряд висловив протест США через останні дії. «Китай глибоко шкодує і рішуче виступає проти запровадження США обмежень на інвестиції в Китай», - заявив речник на щоденному брифінгу в Пекіні.
Як повідомляв Укрінформ, торік у серпні президент США Джо Байден підписав указ про обмеження американських інвестицій у виробництво окремих видів технологій та продукції, пов’язаної з національною безпекою в Китаї.
Указ уповноважує міністра фінансів США «регулювати американські інвестиції у країни, що викликають занепокоєння», а також в організації, які займаються діяльністю, пов’язаною з чутливими технологіями, критичними для нацбезпеки. Йдеться передусім про сектори напівпровідників та мікроелектроніки, квантових інформаційних технологій та штучного інтелекту.
Президент США визначив Китайську Народну Республіку, включно зі Спеціальним адміністративним районом Гонконг і Спеціальним адміністративним районом Макао, як країну, що викликає занепокоєння.