У парламенті Аргентини є російські «агенти впливу» - депутатка

Ексклюзив

Росія не припиняє спроб впливати на громадську думку та прийняття політичних рішень в Аргентині, зокрема через агентів впливу в парламенті та шляхом отримання контролю над місцевими ЗМІ.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила Лілія Лемойне, членкиня Палати депутатів, нижньої палати Національного конгресу Аргентини.

«Насправді російські державні ЗМІ намагаються захопити медіагрупи в Аргентині. Тепер вони роблять це через компанію з Уругваю. І багато людей навіть не підозрюють про це. Але наша політсила залишається пильною. Один представник іспанських ЗМІ, який намагався придбати засіб масової інформації в Аргентині, почув від колишнього власника, що в нього нічого не вийде, адже його вже купує російський Sputnik», - повідомила Лемойне, яка є членом партії аргентинського президента Хав’єра Мілея (La Libertad Avanza – LLA).

Читайте також: Суд в Аргентині видав ордер на арешт Мадуро

«Більше того, наш парламент пронизаний агентами російського впливу. Але ми це усвідомлюємо і приділяємо пильну увагу», - додала законодавиця.

При цьому вона зазначила, що у зв’язку з її діяльністю із викриття подібних процесів вона піддається брудним атакам через ЗМІ.

«Ці напади дійсно агресивні. Якщо вони не можуть убити тебе, вони прагнуть знищити твій імідж. Але то все брехня, і через те, що я працюю в Конгресі, у мене є голос, люди можуть мене почути, у мене є розвинені платформи в соцмережах, тому я можу протистояти інфоатакам», - заявила депутатка.

Вона пояснила, що все ще більше половини парламенту зайнято «кіршнеристами», лівим рухом, який підтримує Росію та Китай.

«Практично, вони готові були б підтримували будь-яку країну, яка виступає проти західних цінностей», - додала Лемойне.

Пропаганда дає вагомий результат, визнає законодавиця, наводячи статистку, згідно з якою близько 40 відсотків населення Аргентини все ще підтримує Росію.

Читайте також: Надії Кремля на БРІКС як антизахідний центр тяжіння - безнадійні

Серед причин успіху пропагандистів Лемойне називає небажання пересічних громадян витрачати час на роздуми про політику або історію: «Вони просто дивляться телевізор або якісь вірусні відео на YouTube і вірять, що ці відео і показують їм істинну правду».

Як повідомляв Укрінформ, генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко разом з керівницею напряму з роботи з країнами Азії, Африки та Латинської Америки Анабель Сотело Рамірес відвідали у Буенос-Айресі Українське культурне товариство «Просвіта».