Катар погодився вислати керівників ХАМАСу на вимогу США - CNN
Катар погодився вислати високопосадовців ХАМАСу на вимогу США на тлі тривалих невдалих спроб досягти угоди про припинення вогню у секторі Гази та звільнення ізраїльських заручників.
Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела, передає Укрінформ.
Як зазначається, близько двох тижнів тому Вашингтон зажадав від Катару припинити надавати притулок лідерам ХАМАСу, які проживають у столиці. Катар погодився на цю вимогу та повідомив про це ХАМАС понад тиждень тому.
"ХАМАС - це терористичне угруповання, яке вбивало американців та продовжує утримувати американців у заручниках. Після відхилення неодноразових пропозицій про звільнення заручників його лідери більше не повинні бути бажаними гостями в столицях будь-якого американського партнера", - заявив високопоставлений представник адміністрації Байдена.
Водночас представник ХАМАСу заявив, що повідомлення про те, що Катар погодився вислати офіційних осіб угруповання з Дохи, є "безпідставними" та "тактикою тиску". За його словами, подібні заяви поширювалися і раніше без жодних доказів.
За даними видання, США протягом конфлікту неодноразово зверталися до Катару з проханням використати загрозу вислання як важіль тиску на ХАМАС. Остаточним поштовхом до такого рішення стала смерть американсько-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна та чергова відмова ХАМАСу від припинення вогню.
Точні терміни вислання та майбутнє місце перебування членів ХАМАСу залишаються невідомими. Хоча Туреччина розглядається як можливий варіант, США навряд чи схвалять цей сценарій з тих самих причин, що вони не хочуть, щоб Катар надавав притулок керівництву ХАМАС, ідеться у публікації.
За інформацією Reuters, Катар приймає політичних лідерів ХАМАС з 2012 року в межах угоди зі США.
Як повідомляв Укрінформ, Ізраїль через посередників – Катар, Єгипет і США – кілька місяців намагається укласти перемир’я з ХАМАСом, яке передбачає звільнення заручників.
Сторони не можуть дійти компромісу щодо кількості палестинських вʼязнів, яких звільнять в обмін на ізраїльських заручників; контролю за кордоном між Газою та Єгиптом і вільного пересування палестинців територією Гази.
Фото: АА