Відмова уряду Грузії від переговорів про вступ до Євросоюзу вкрай розчаровує - посол ЄС

Посол Євросоюзу Павло Герчинський заявив, що Грузія більше не зацікавлена в тому, щоб іти шляхом інтеграції в ЄС протягом наступних чотирьох років, назвавши рішення грузинської влади таким, що вкрай розчаровує.

Про це повідомляє SOVA, передає Укрінформ.

«Ми відкрили наші двері, двері ЄС для Грузії, України, Молдови. Україна та Молдова швидко просуваються вперед. Як ми почули вчора, Грузія більше не зацікавлена в тому, щоб іти шляхом інтеграції до ЄС у найближчі чотири роки. Це суверенне рішення грузинського уряду, воно вкрай розчаровує, вкрай засмучує», - сказав посол.

Герчинський зазначив, що грузинський народ має вирішити, якою він хоче бачити свою країну.

«Моє послання буде таким: ми підтримуємо грузинський народ, ми чекатимемо на вас. Це ваша країна, вам потрібно вирішити, де ви хочете її бачити», - наголосив посол.

Читайте також: У Тбілісі після заяви прем’єра про відмову від євроінтеграції розпочалася акція протесту

Окрім того, Герчинський заявив, що питання Грузії, включно з можливістю припинення безвізового режиму, обговорюватимуть 27 держав-членів на майбутньому засіданні Ради ЄС із закордонних справ 16 грудня.

«Питання про Грузію обговорюватиметься 27 державами-членами на майбутньому засіданні Ради із закордонних справ 16 грудня... Що я можу сказати зараз, так це те, що розглядаються всі варіанти. Це те, про що ми говорили протягом багатьох місяців, і ці варіанти також включають можливість припинення безвізового режиму з Грузією, але це буде розглянуто й ухвалено 27 державами-членами ЄС», - заявив Герчинський.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

28 листопада депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка засуджує численні порушення на парламентських виборах у Грузії та закликали до проведення перевиборів під міжнародним наглядом.

Після заяви Кобахідзе увечері в четвер у Тбілісі зібралася акція протесту. Однак сили спецзагонів розігнали учасників мирного протесту за допомогою водометів та сльозогінного газу.

За даними МВС Грузії, було затримано 43 протестувальників. Під час розгону мітингу силовиками постраждало щонайменше 10 представників ЗМІ.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала затримання мітингувальників «російськими методами».

Фото: RFE