Глава МЗС Естонії: Альянсу між Росією і КНДР необхідно рішуче перешкодити зараз

Міжнародній спільноті настав час повністю визнати серйозність поглиблення альянсу між Росією і КНДР, який посилює їх обох і робить усе небезпечнішими для США, Європи та Індо-Тихоокеанського регіону.

Про це в колонці для The Hill заявив очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна, передає Укрінформ.

«Замість того, щоб висміювати відчайдушність Росії, змушеної звернутися до північнокорейців, ми повинні враховувати той факт, що це може змінити траєкторію агресивної війни і схилити баланс сил на користь авторитарних режимів», - наголошує Цахкна.

Він заявив, що вже тепер «це реальність», коли тоталітарна диктатура з «незаконною ядерною програмою безпосередньо підтримує Росію в її агресії проти України», воюючи «всього за кілька сотень миль від кордону НАТО».

За словами Цахкни, масштабні поставки північнокорейських ракет і артилерійських снарядів «дозволяли Росії зберігати власні ресурси, які виснажуються», і надавали «дешевий спосіб продовжувати воювати без необхідності виснажувати свої запаси, виграючи час для власного виробництва». Крім того, тепер КНДР затягує війну, посилаючи туди своїх солдатів.

«Це дозволяє Москві відкласти повномасштабну мобілізацію, а отже, зменшує ризик внутрішніх заворушень. Людське життя не має внутрішньої цінності ні в Росії, ні в Північній Кореї, тоді як Україна намагається максимально економити свої сили. Це дає Росії перевагу на фронті», - пише Цахкна.

Читайте також: Зеленський підтвердив японському інформагентству перші смерті військових КНДР у Росії

Естонський дипломат наголосив - ця поглиблена співпраця означає значне розширення можливостей для КНДР, адже «північнокорейські підрозділи, які не воювали десятиліттями, отримають безпосередній бойовий досвід на полі бою», а «Україна стане полігоном для випробувань, у тому числі нових систем озброєнь».

Північна Корея, яка «вже є одним з найагресивніших і непередбачуваніших режимів у світі, тепер може стати ще більшою загрозою» для стабільності на Корейському півострові, безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також для США і Європи, вважає Цахкна. А «перемога Росії в Україні, підкріплена підтримкою КНДР, стала б небезпечним сигналом для світу, що баланс сил схиляється на користь авторитарних режимів».

«Вона показала б, що такі люди, як Володимир Путін і Кім Чен Ин, можуть розв'язати війну і вийти сухими з води», вважає глава естонського МЗС, і «такий сценарій послабить США та їхніх союзників, що ускладнить протистояння майбутнім загрозам» і призведе до дестабілізації світового порядку», де «авторитарні режими» кидатимуть виклик міжнародним нормам.

Читайте також: Трамп може завадити Росії та КНДР поглиблювати взаємодію - ЗМІ

«Поглиблення альянсу між двома вигнанцями, що підриває євроатлантичну і глобальну безпеку, потребує рішучої і швидкої реакції з боку США та їхніх союзників», - наголосив Цахкна.

«Україна стоїть першою на лінії фронту, воюючи з північнокорейськими підрозділами. Тому нашою першою відповіддю має бути посилення військової підтримки України без будь-яких обмежень. Це допоможе українцям захиститися від зростаючого військового тиску з боку двох агресорів і деморалізувати додаткові підрозділи на фронті», - вважає Цахкна, додаючи, що також необхідно «збільшити обмін розвідданими та посилити тиск за допомогою нових санкцій, а також ефективнішого виконання вже існуючих».

«Настав час визнати, що битва за Україну - це не просто майбутнє цієї країни, це майбутнє глобального балансу сил. Мир і стабільність у США, Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні можуть бути досягнуті за допомогою проєкції сили, інакше вакуум заповнюється нашими супротивниками. Небезпечному альянсу між Росією і Північною Кореєю необхідно рішуче перешкодити зараз, інакше ми ризикуємо дозволити Росії і Північній Кореї перекроїти ландшафт міжнародної безпеки на свою користь», - підсумував естонський дипломат.

Читайте також: Європарламент виступив на підтримку України: КНДР має вивести війська, а Росія - припинити ескалацію

Як повідомляв Укрінформ, Північна Корея публічно не підтверджує ні передачі Росії зброї та боєприпасів, ні направлення своїх військ до РФ для допомоги у війні з Україною. Проте Київ, Вашингтон і Сеул мають численні докази застосування російськими військами боєприпасів та ракет із КНДР, а також розгортання північнокорейських військових у Курській області та їх участь у боях на цій ділянці фронту.

Крім того, 30 листопада лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на зустрічі у Пхеньяні з міністром оборони Росії Андрієм Бєлоусовим запевнив у подальшій підтримці у війні Росії проти України.

Фото: vm.ee