США, Філіппіни та Японія провели військові навчання в Південнокитайському морі
Збройні сили Сполучених Штатів, Філіппін та Японії у п’ятницю провели спільну морську діяльність у 200-мильній виключній морській економічній зоні Філіппін у Південнокитайському морі, на окремі райони якої претендує Китай.
Про це повідомляє Індо-Тихоокеанське командування США (USINDOPACOM), передає Укрінформ.
До тренувань залучались військова авіація і бойові кораблі союзників, зокрема літак США P-8A Poseidon, філіппінські патрульні кораблі та есмінець японських морських сил самооборони.
Їх метою було посилення оперативної сумісності оборонних тактик, методів і процедур.
Союзники називають такі маневри «спільною морською діяльністю», аби уникнути слів «військові навчання» і зайвий раз не провокувати Китай на різку реакцію у відповідь.
«Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами підтримують право на свободу судноплавства і польотів, інше законне використання морського та міжнародного повітряного простору, а також повагу до морських прав відповідно до міжнародного права», - підкреслюється в заяві.
Морські навчання союзників пройшли через два дні після останньої жорсткої сутички між суднами Філіппін та Китаю поблизу спірної мілини Скарборо в Південнокитайському морі, під час якої китайські кораблі вчергове застосували водомети проти філіппінських суден і вдались до небезпечних маневрів, щоб відтіснити їх від мілини.
Китай вважає багату рибою та іншими ресурсами мілину Скарборо своєю територією, хоча вона знаходиться за 120 миль від Філіппін, тобто у межах їх 200-мильної виключної морської економічної зони, і приблизно за 500 миль від Китаю.
Ця мілина залишається основною точкою суперечок щодо суверенітету та прав на риболовлю між Філіппінами і КНР.
Як повідомляв Укрінформ, президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив у понеділок, що присутність російського бойового підводного човна у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Філіппін у Південнокитайському морі викликає «велике занепокоєння».
Фото ілюстративне