Фріланд йде з посади віцепрем’єрки Канади після конфлікту з Трюдо
Віцепрем’єрка – міністерка фінансів Канади Христя Фріланд подала у відставку в понеділок після конфлікту з прем'єр-міністром Джастіном Трюдо щодо реагування на імовірну зміну тарифної політики США.
Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.
Фріланд подала у відставку за кілька годин до того, як мала оприлюднити перший економічний план країни напередодні зміни адміністрації у Вашингтоні.
«Протягом останніх кількох тижнів ми з вами розходилися в думках щодо найкращого шляху для Канади, - зазначила Фріланд у листі, який вона надіслала прем'єр-міністру і опублікувала у соцмережах. - Нова адміністрація Сполучених Штатів проводитиме політику агресивного економічного націоналізму, включаючи загрозу введення 25% тарифів. Ми повинні сприймати цю загрозу надзвичайно серйозно».
Фріланд попередила Трюдо, що необхідно відмовитися від «дорогих політичних трюків», оскільки вони можуть змусити канадців сумніватися в тому, що уряд розуміє «серйозність моменту».
The Guardian додає, що відносини між Фріланд і Трюдо погіршилися на тлі інформації ЗМІ, що прем'єр-міністр хотів замінити її на Марка Карні, колишнього голову Банку Англії і Банку Канади.
У своєму листі Фріланд повідомила, що у п'ятницю Трюдо під час зустрічі з нею попросив її піти з посади міністра фінансів, а також пропонував іншу посаду в уряді, на що вона відповіла відмовою.
Фріланд заявила, що її наступними кроками буде продовження роботи як члена парламенту від Ліберальної партії, і вона знову буде балотуватися на наступних виборах.
Як повідомляв Укрінформ, після перемоги на виборах у листопаді Дональд Трамп виступив із погрозою запровадити 25% мит на всі товари з Канади та Мексики, якщо вони не вживатимуть заходів проти контрабанди наркотиків і людей, а також суттєво підвищити митні збори для Китаю.
Наприкінці листопада прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо прилетів до штату Флорида, щоби зустрітися з Дональдом Трампом та обговорити питання митної політики. Тоді він озвучив меседж, що в такий спосіб шкоди зазнають не лише канадці, але й Штати, де одразу підвищаться ціни, а також постраждають промисловість та бізнес.