"Акт Магнітського" пройшов черговий етап затвердження у Сенаті США

Укрінформ
Законопроект, відомий як "Акт Магнітського", який передбачає санкції щодо російських чиновників, причетних до загибелі юриста Сергія Магнітського, у вівторок одностайно схвалений Комітетом із міжнародних відносин Сенату США

Законопроект, відомий як "Акт Магнітського", який передбачає санкції щодо російських чиновників, причетних до загибелі юриста Сергія Магнітського, у вівторок одностайно схвалений Комітетом із міжнародних відносин Сенату США. Таким чином, цей законопроект, який викликає протести з боку Росії та її погрози вдатися до "заходів у відповідь", пройшов черговий етап правового затвердження, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Автор законопроекту сенатор Бенджамін Кардін вважає, що цей документ є посланням усім, хто порушує права людини, не лише в Росії, а й в усьому світі.

"Двопартійне схвалення "Акту Сергія Магнітського" Комітетом із міжнародних відносин Сенату - це сигнал світові, що відвідання Сполучених Штатів і доступ до нашої фінансової системи, в тому числі до доларів США, є привілеями, які не повинні поширюватися на тих, хто порушує основні права людини і верховенство закону", - вважає Б.Кардін.

Раніше "Акт Магнітського" у редакції конгресмена Джима Мак-Говерна пройшов схвалення у Комітеті з міжнародних справ Палати представників Конгресу.

За словами Б.Кардіна, після прийняття обома палатами Конгресу в повному складі документ забезпечить нинішню та майбутню адміністрації США потужним інструментом "для запобігання порушенням прав людини тими, хто хотів би відвідати або займатися бізнесом у США".

Проект набуде сили закону після того, як два його ідентичні варіанти ухвалять Сенат та Палата представників Конгресу, після чого узгоджений єдиний варіант буде надісланий на підпис Президентові США.

Сергій Магнітський, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management, загинув у 2009 році в СІЗО "Матросская тишина".

У 2007 році він розпочав незалежне розслідування у справі згаданого фонду, який російська влада звинуватила у незаконній скупівлі акцій стратегічних російських підприємств, включаючи "Газпром", "Сургутнефтегаз" и "Роснефть".

Магнітського заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо значних розмірах. У квітні 2009 року його перевели у слідчий ізолятор "Матросская тишина", а вже у липні йому був поставлений діагноз "калькульозний холецистит". 16 листопада хірурги в СІЗО зафіксували у Магнітського напад панкреатиту, але лікарі, пославшись на "неадекватну поведінку" ув'язненого, викликали психіатрів та прикували його до крісла. Ввечері цього ж дня Магнітський помер від розриву підшлункової залози. Згодом з'явилася версія слідства про смерть внаслідок серцевого нападу. У грудні цього ж року Громадська комісія з контролю за забезпеченням прав ув'язнених оприлюднила доповідь про те, що до загибелі юриста призвело "створення нелюдських умов утримання", які принижували людську гідність та могли бути порівняні з тортурами.

У грудні 2010 року Сергій Магнітський був посмертно нагороджений премією Transparency International за видатний внесок у боротьбу з корупцією.

Наталія Костіна, ВАШИНГТОН. 27 червня 2012 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-