Цієї п'ятниці минає тиждень як сталася кривава різанина у Парижі
Рівно сім днів городяни оплакували жертв божевільних фанатиків, для яких релігійні ідеали та вказівки духовних лідерів затьмарили цінність життя. Французька влада весь тиждень йшла слідами організатора та виконавців жахливих убивств. Зрештою, спецназ загнав у глухий кут підступних вбивць. Троє самоліквідувалися, вісьмох арештували. Втім, вендета не припинена, слідство продовжується, авіаносець «Шарль де Голль» на усіх «парах» мчить до берегів Сирії бомбардувати ІДІЛ. Міністр охорони здоров'я повідомила: особи усіх жертв терактів встановлено. Загалом, минулої п'ятниці загинуло 129 осіб, 352 поранено, 195 у шпиталях, з них 41 - у реанімації, троє між життям і смертю.
МОЛОДЕ ОБЛИЧЧЯ ЖЕРТВ 13/11
Ким же були жертви кривавої п'ятниці? Світлини загиблих спочатку з'явилися у соцмережах, а потім рідні, близькі та друзі принесли їх на місця масових убивств до театру «Батаклан», «Стад де Франс», ресторанів і барів, поблизу яких терористи холоднокровно розстрілювали людей. Побіжно глянувши на галерею, розумієш - загинули молоді люди віком 20-30-ти років. Це були вчителі, музиканти, адвокати, журналісти, спортсмени, менеджери, викладачі, піарники, дизайнери, музиканти, студенти. Чимало студентів.
ЗМІ опублікували інформацію про них, ким вони працювали, чим жили.
37-річний технік Матьє Ош працював на телеканалі France 24, у нього залишилася шестирічна дитина.
Аста Діакіте, двоюрідна сестра футболіста збірної Франції Ласана Діара, була вбита у момент, коли її кузен грав на полі.
Уго Саррад, 23 роки, приїхав до Парижа після навчання і стажування з Монпельє. Це був його перший вечір у столиці.
Тома Айад, 32 роки, працював у Universal Music та грав у хокей на траві.
Хереддін Сабі, 29 років, віолончелістка з Алжиру.
Халіма Бен Халіфа Сааді, 35 років, сенегалка, приїхала в Париж відсвяткувати свій день народження.
Валерія Солезіно, 28 років, аспірантка факультету соціології в Сорбонні, у вільний від роботи час працювала волонтером, допомагала постраждалим у військових конфліктах та безхатченкам.
Гійом Дешерф, 43 роки, кореспондент глянцевого видання про культуру і музику Inrocks. Цього місяця він написав статтю про американський рок-гурт Eagles of Death Metal.
П'єр Іносенті, 40 років та його молодший кузен Стефан Альбертіні, співвласники популярного ресторану.
Американському музикантові Крісу Далтону пощастило більше. Енергійний молодий чоловік, який обожнює Україну та українців за Революцію Гідності, приїхав у Париж з Каліфорнії послухати улюблений гурт і отримав поранення в ногу. Кріса госпіталізували, рухатися заборонили, але він, завдяки друзям в Україні, через соціальні мережі знайшов нових - серед українців, що мешкають у Парижі. Історія Кріса, як і решти майже півтисячі людей, історія цілого покоління.
Популярне видання Libеration назвала цих людей «поколінням Батаклан» (від назви концертної зали Bataclan, де загинуло найбільше людей). Під цією назвою газета об'єднала генерацію молодих прогресивних городян, які щовечора наводнюють тераси гучних паризьких кафе, ресторанів, клубів, театрів або концертних зал. Усі вони толерантно співіснували у кварталі галерей та ательє, китайського фаст-фуду, пакистанських барів та індійських ресторанчиків, арабських кафе та кошерних магазинів і синагог. Так було до 13 листопада...