Варшава очікує на оцінку Трампом дій Росії
Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, інформує РАР.
"Ващиковський, якого запитали про політичні очікування від виступу американського президента на площі Красінських у Варшаві сказав, що він розраховує на озвучення Трампом проблематики безпеки, польсько-американської співпраці у цій сфері, його ставлення до дій Росії, визначення перспективи перебування військ США у регіоні, а також ролі НАТО", - інформує РАР.
Глава МЗС Польщі додав, що непогано було б почути від Трампа про те, що американські військовослужбовці залишаться у Польщі доти, доки зберігатиметься загроза для регіональної безпеки.
Серед тем, які планує порушити польська влада у переговорах з Трампом є поглиблення співпраці оборонно-промислових комплексів двох країн й участі США у програмах модернізації польської армії, що сприяло б підписанню вигідних військових контрактів. Він уточнив, що йдеться, зокрема, про американські системи протиракетної оборони.
Як зазначив глава МЗС Польщі, однією з тем переговорів президентів Польщі та США Анджея Дуди і Трампа будуть, зокрема, російсько-білоруські навчання біля кордонів України під назвою "Захід-2017".
"З огляду на їх масштаби і ймовірний сценарій, це вимагатиме реакції з боку НАТО та США", - констатував Ващиковський.
Як повідомив глава МЗС Польщі, Трампа під час пленарних розмов з лідерами ініціативи "Трьох морів" (Балтика-Адріатика-Чорне море), а також двосторонніх польсько-американських переговорів супроводжуватимуть глава Держдепартаменту Рекс Тіллерсон, радник президента США з питань національної безпеки США Герберт Макмастер, міністр фінансів США Стівен Мнучін, а також, можливо, один із найближчих радників Трампа, його зять Джаред Кушнер.
Як інформувало агентство, 5 липня Трамп прибуває до Варшави, де наступного дня зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою, виголосить промову у центрі міста, а також зустрінеться з лідерами 12 країн — учасниками варшавського саміту "Трьох морів". Після цього, 7-8 липня він перебуватиме на саміті G20 у Гамбурзі.
Ініціатива "Трьох морів" - неформальна платформа співпраці 12 країн Центральної та південної Європи (Польща, Хорватія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Австрія). Основним пріоритетом її роботи є формування інфраструктурної та економічної єдності на вісі "Північ - Південь".