Лавров знову пропонує зробити з миротворців на Донбасі "охорону" для ОБСЄ
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Як заявив міністр Сергій Лавров в інтерв’ю італійському щоденникові "Ліберо", сили ООН мають забезпечувати "виключно безпеку спостерігачів СММ ОБСЄ, які будуть розміщені в зоні розведення по обидва боки лінії контакту, а також при патрулюванні інших районів конфлікту відповідно до свого мандату для виконання Мінських домовленостей".
При цьому він також заявив, що "розміщення оонівців має бути узгоджене з владою і в Києві, і в Донецьку і Луганську". "Владою в Києві" Москва називає владу України, уникаючи назви держави, "владою" в окупованих Донецьку і Луганську – ватажків незаконних збройних сепаратистських угруповань "ДНР" і "ЛНР", підтримуваних Росією, а в Україні визнаних терористичними.
Лавров також укотре закликав "київську владу" до "пошуку компромісу в рамках прямого діалогу з Донбасом".
Росія, яка подала до Ради безпеки ООН пропозицію щодо сил ООН на Донбасі, домагається, щоб ці сили дислокувалися тільки поблизу лінії контакту в місцях, де працюють спостерігачі ОБСЄ, і мали за завдання тільки охорону цих спостерігачів. Україна і її західні союзники відкинули такі обмеження і наполягають, що ці сили повинні працювати на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою нині ділянкою українсько-російського кордону, і мати широкий миротворчий мандат.
Крім того, Київ і Захід відкидають будь-яке узгодження подробиць можливої місії ООН із бойовиками, які не є стороною Мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Україна веде обмежений діалог із сепаратистами з низки повсякденних питань, але не вважає за можливе говорити про важливі політичні моменти з тамтешніми місцевими представниками гібридної агресії Росії.
Росія не згодна з цим, обіцяючи накласти вето на такий варіант і твердячи, що в такому разі підтримувані й підбурювані нею окуповані території Донбасу будуть "ізольовані", тобто втратять можливість безконтрольного пересування озброєнь і живої сили з Росії для ведення гібридної війни проти України. У Києві й на Заході натомість заявляють, що пропозиція Росії означала б ізоляцію окупованої частини Донбасу від вільної території України і законсервувала б становище з російською гібридною агресією в регіоні.