Досі не ідентифікували 112 загиблих на Донбасі

Досі не ідентифікували 112 загиблих на Донбасі

Укрінформ
Слідчими органами безпеки здійснюється 164 кримінальних провадження за фактами загибелі 2024 військовослужбовців і 793 цивільних осіб в районі проведення бойових дій на Донбасі, з них залишаються неідентифікованими 75 військових та 37 цивільних осіб.

Про це йдеться у відповіді Служби безпеки Україні на звернення Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, текст якого знаходиться в розпорядженні Укрінформу.

«На цей час за результатами розслідування у 164 кримінальних провадженнях за фактами загибелі 2024 військовослужбовців та 793 цивільних осіб внаслідок вчинення терористичних актів в районі проведення антитерористичної операції і операції Об'єднаних сил... не ідентифіковано 75 військовослужбовців та 37 цивільних осіб», - йдеться у листі, в якому наводяться дані станом на 8 серпня.

У той же час за результатами розслідування зазначених кримінальних проваджень ідентифіковано 1949 військовослужбовців та 756 цивільних загиблих.

Окрім того, СБУ зазначає, що проблемою є питання відсутності достовірних списків особового складу добровольчих батальйонів та у ряді випадків відмови родичів забирати тіла загиблих військовослужбовців, попри встановлення збігів ДНК.

Як повідомлялося, 2 серпня набув чинності закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», ухвалений парламентом 12 липня.

Читайте також: Від початку російської агресії на Донбасі загинув 21 рятувальник

Згідно із цим законом родичі зниклих безвісти мають право знати долю про долю своїх близьких, зокрема про місце перебування людини або ж про місце і обставини загибелі і поховання.

Окрім того, передбачено право на членів сімей осіб, зниклих безвісти, на отримання пенсії у зв’язку зі втратою годувальника.

Також законом передбачено створення Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-