На Донбасі цьогоріч зафіксували 19 атак на об'єкти водної інфраструктури - ЮНІСЕФ
"Немає безпечної води - не можна вважати, що люди живуть у безпеці. Ми також спостерігаємо дуже тривожне зростання кількості атак і обстрілів на об'єкти водної системи у східних регіонах. У 2018 році об'єкти системи водопостачання зазнавали атак 89 разів. І вже за три місяці цього року такі атаки вже відбувались 19 разів", - зазначила Сильвандер.
Вона також зауважила, що від початку конфлікту на Донбасі понад 30 працівників системи водопостачання були вбиті або отримали поранення при виконанні службових обов'язків.
"Дані, які стосуються України, є дуже тривожними. Зокрема, проблеми, пов'язані з доступом до чистої води, стосуються 3,6 мільйона людей. Кожна четверта людина, яка перебуває в регіонах вздовж лінії розмежування, на щоденній основі або щотижня стикається з проблемами, які пов'язані з доступом і забезпеченням чистою водою. Крім того, такі дослідження показують, що все те, до чого ми звикли, що ми сприймаємо чимось дуже буденним - приготування їжі, чищення зубів або прання - для людей у тих регіонах стає повсякденним квестом за виживання", - наголосила голова представництва.
Сильвандер підкреслила, що, окрім прямих ризиків від конфлікту на сході України, від руйнування критично важливих об'єктів інфраструктури виникають нові ризики здоров'ю людей, зокрема, поширення хвороб, пов'язаних із вживанням неякісної води.
Як повідомляв Укрінформ, 22 березня у світі відзначають День води. Рішення про День води було прийнято під час конференції Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища, яка відбулась у Ріо-де-Жанейро 3-14 червня 1992 року.
Цьогорічна тема Дня води - «Не залишаючи нікого осторонь».
За даними ООН, на сьогодні близько 2,1 мільярда людей живуть без доступу до безпечної води в домашніх умовах. Завдання Дня води полягає в тому, щоб знизити втрати води і збільшити обсяги переробки. Нині понад 80 відсотків стічних вод забруднюють довкілля, потрапляючи у ґрунт недостатньо очищеними.