Україна повідомила в ОБСЄ про роботу російських снайперів на Донбасі

Україна повідомила в ОБСЄ про роботу російських снайперів на Донбасі

Укрінформ
З початку дії липневого перемир’я на Донбасі збройні формування РФ сім разів вели снайперських вогонь по військовослужбовцям ЗС України, у результаті чого загинули 3 бійців, ще 1 отримав поранення.

Про це заявив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у Відні у середу 9 грудня, передає кореспондент Укрінформу.

"Порушуючи пункт 2 рішення ТКГ від 22 липня, російські збройні формування продовжують вести снайперський вогонь проти Збройних Сил України. Цей вогонь спрямований на завдання поранень та смерті українським військовослужбовцям , а також здійснення на них психологічного тиску для провокування вогню у відповідь. З 22 липня загалом було зафіксовано 7 таких випадків. У результаті троє українських військовослужбовців загинули, ще один отримав поранення", - заявив він.

Відео дня

Про окремі випадки роботи російських снайперів на Донбасі під час перемир’я українська делегація поінформувала країни-учасниці детальніше з використанням слайдів.

30 жовтня російські збройні формування вели снайперський вогонь та застосували гранатомети АГС-17 (10 пострілів), ГП-25 (10 пострілів) біля Водяного з боку тимчасово окупованих Пікузів. У результаті загинули 2 українських військовослужбовців.

24 листопада збройні формування РФ здійснили 3 постріли зі снайперської зброї поблизу Авдіївки з боку тимчасово окупованого Каштанового, вбивши 1 українського військовослужбовця

4 грудня російські окупаційні сили вели снайперський вогонь поблизу селища Луганське з боку тимчасово окупованої Калинівки. У результаті 1 український військовослужбовець отримав поранення.

"Інші випадки снайперських обстрілів позицій Збройних сил України мали місце 13, 14, 19 листопада та 5 грудня. Окрім українських військовослужбовців, російські збройні формування цілилися також у камери спостереження. Українська сторона СЦКК належним чином інформувала СММ про кожен такий випадок. Ми переконані, що СММ повинна надати належну оцінку таким порушенням", - заявив Лоссовський.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня у Тристоронньої контактній групі будо досягнуто домовленість про додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню на Донбасі. Перший пункт рішення ТКГ передбачає "заборона на наступальні і розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін".

Під "наступальними діями", як йдеться у домовленості, "слід розуміти будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття даної заяви, включаючи додаткове інженерне обладнання позицій, і/або будь-яке просування або переміщення озброєних осіб у бік противника, в тому числі з метою проведення розвідувальних або диверсійних дій".

Читайте також: З початку перемир’я на Донбасі загинули 4 бійців ООС - Україна в ОБСЄ

Другий пункт домовленості передбачає "заборону на застосування вогню, включаючи снайперський" та "заборону на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їх околицях, в першу чергу на об'єктах цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні та приміщення, відкриті для громадськості".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: