ОБСЄ закликає уникати заяв і дій, що викликають ескалацію на Донбасі
Про це йдеться в заяві Грау після чергових зустрічей ТКГ і її робочих груп у форматі відеоконференцій.
Спецпредставник ОБСЄ зазначила, що згідно з оцінками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, прихильність режиму припинення вогню в зоні конфлікту і додаткових заходів з його посилення в цілому зберігається, проте з листопада 2020 року спостерігається поступове зростання числа порушень режиму тиші. Крім цього, в інформаційному просторі останнім часом почастішали повідомлення, що містять взаємні звинувачення щодо готовності сторін до силового вирішення конфлікту, зазначила Грау.
«Все це, безсумнівно, негативно позначається на діяльності ТКГ і її робочих груп. Хочу підкреслити, що всім учасникам конфлікту необхідно утриматися від будь-яких дій і заяв, які могли б бути сприйняті як провокаційні або ведуть до зростання напруженості», - заявила Грау.
Вона повідомила, що все це було предметом дискусій робочої групи з безпеки.
Крім того, учасники робочої групи розглядали питання, пов'язані із забезпеченням належного функціонування координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню і розробкою оновленого плану розмінування, підтвердження і реалізація якого вкрай важливі, особливо з наближенням весняних посівних робіт.
За інформацією Грау, в обговореннях політичної робочої групи, що займається за дорученням ТКГ розробкою плану дій у повній відповідності з Мінськими угодами, на цей раз превалювали процедурні питання, які перешкодили дискусії по суті як у робочій групі, так і в ТКГ.
У центрі уваги гуманітарної робочої групи було усунення перешкод для відкриття і забезпечення належного функціонування нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) поблизу населених пунктів Золоте і Щастя Луганської області, а також обговорювалися аспекти, пов'язані із взаємним звільненням і обміном осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом, повідомила спецпредставник ОБСЄ.
Вона поінформувала, що учасники економічної робочої групи обговорювали питання водопостачання через лінію зіткнення в окремих районах Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО). Також відбулася дискусія з питань екології та забезпечення мобільного зв'язку «Водафон-Україна» в ОРДЛО.
Як повідомляв Укрінформ, 17 березня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Наступне засідання заплановано на 31 березня.
Фото: Belta.by