ОБСЄ фіксує трикратне збільшення порушень «тиші» на сході України

ОБСЄ фіксує трикратне збільшення порушень «тиші» на сході України

Укрінформ
Із 21 березня по 6 червня СММ ОБСЄ зафіксувала близько 21 тис. порушень режиму припинення вогню на сході України, що майже втричі більше, ніж за відповідний звітний період з 1 січня по 20 березня 2021 року.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив під час засідання Постійної ради ОБСЄ Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк, посилаючись на відповідні дані СММ.

"Як повідомляє СММ, кількість порушень режиму припинення вогню зросла майже втричі – з 7,5 тис. до майже 21 тис., з географічним розповсюдженням збройного насильства на всю довжину лінії зіткнення", - заявив Цимбалюк у своїй заяві у відповідь на звіти присутніх на засіданні cпецпредставника Діючого голови ОБСЄ Гайді Грау та голови СММ ОБСЄ в Україні Халіта Чевіка.

Український посол вказав на те, що це стрімке зростання кількості порушень перемир’я розпочалося в березні – саме тоді, коли Росія нарощувала свої війська на кордоні з Україною та на тимчасово окупованих нею українських територіях.

Крім того, протягом цього ж періоду, починаючи з 21 березня, СММ зіткнулася із зростанням випадків "глушіння" сигналу GPS безпілотників Місії: ця кількість зросла у майже чотири рази – із 166 до 619. "Передусім, цілями були БПЛА дальнього радіусу дії, які здатні виявляти незаконну військову діяльність Росії через державний кордон, у тому числі у нічний час. І це не могло бути співпадінням", - додав Цимбалюк.

Читайте також: Окупанти шість разів порушували «тишу», поранений боєць ООС

Протягом періоду з 21 березня по 6 червня СММ ОБСЄ також фіксувала зростання кількості озброєння, яке було розміщено з порушенням ліній відведення – з 435 до 670 одиниць. "Переважна більшість цього озброєння (цього разу 87%), як і раніше, було зафіксовано на тимчасово окупованих Росією територіях. Ця кількість була б іще більшою, якби російська сторона не обмежувала свободу пересування СММ", - заявив очільник місії України в ОБСЄ.

Він підкреслив, що всі ці цифри Місії ОБСЄ засвідчують масштаб військових загроз Україні з боку Росії "як частини зусиль Кремля з примусу України слідувати нав'язаним Росією шляхом врегулювання конфлікту".

Як повідомляв Укрінформ, російські окупаційні війська станом на 17.00 8 липня шість разів відкривали вогонь по позиціях Об’єднаних сил. Внаслідок обстрілів один український захисник отримав кульове поранення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-