Арестович пояснив, чому Росія хоче повернути офлайн переговори в ТКГ

Арестович пояснив, чому Росія хоче повернути офлайн переговори в ТКГ

Укрінформ
Переговори офлайн потрібні Росії для продовження спроб нав'язати Україні діалог в рамках Тристоронньої контактної групи з так званими представниками ОРДЛО.

Таку думку висловив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

Він вважає, що таким чином Росія намагається показати, що вона нібито не є стороною конфлікту.

"Оскільки не вдалося відразу переконати в цьому нових представників ОБСЄ, які прийшли в ТКГ на роботу, то, мабуть, вирішили зробити так, щоб в кадрах замиготіли українські представники з представниками так званих "ЛНР", "ДНР" за одним столом, разом із представниками ОБСЄ. … Це один з прийомів, він використовується, і якщо у світових ЗМІ, в українських, російських тощо з’явиться інформація, що наша делегація перебуває з цими представниками за одним столом, — можна буде набагато легше продавати ідею про те, що ми вступили з ними в прямі переговори", — пояснив Арестович.

Читайте також: Арестович розповів, які питання зрушили з місця на перемовинах у ТКГ

Зустріч української делегації з представниками незаконних збройних формувань (НЗФ) виключена, додав він.

Водночас формат очних зустрічей передбачений Мінськими домовленостями, проте в умовах коронавірусу це неможливо. Адже за правилами, які діють в Україні, після приїзду з РФ та Індії всі громадяни повинні проходити 14-денну самоізоляцію.

"Тепер увага: зустрічі Тристоронньої контактної групи проходять раз на два тижні. Це означає, що, зустрівшись з ними за одним столом, ми повинні будемо два тижні сидіти в ізоляції, потім знову два тижні в ізоляції. Зустрічатися з ними в умовах коронавірусу — це означає сісти на безперервну ізоляцію. Ми не можемо собі цього дозволити", — додав спікер української делегації.

Читайте також: Арестович анонсував продовження заміни кадрів у керівництві силових відомств

Що стосується зустрічей ТКГ, коли будуть зняті карантинні обмеження, перш за все, буде розглядатися питання про нове місце їх проведення.

"Чи може Мінськ утримати статус посередника — це вже дуже велике питання, враховуючи, що ми не визнали Лукашенка законно обраним президентом Білорусі й відмовили йому в праві представляти білоруський народ. Тому мова, з вельми великою часткою ймовірності, піде про перенесення переговорів з Мінська. А це ще одна дуже довга процедура", — сказав Арестович.

Як раніше повідомляв речник української делегації, у переговорах з російською стороною щодо ОРДЛО намітився прогрес із двох питань — про допуск на окуповану територію інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і проведення там моніторингу екологічної ситуації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-