Окупанти поширюють фейки про обстріли силами ООС напередодні засідання ТКГ

Окупанти поширюють фейки про обстріли силами ООС напередодні засідання ТКГ

Укрінформ
Російські найманці перед засіданням Тристоронньої контактної групи, яка запланована на 26 серпня, розпочали масштабну пропагандистську і дезінформаційну кампанію проти ЗСУ, аби виправдати заборону громадянам з ОРДЛО відвідувати підконтрольні українській владі території.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба штабу ООС.

“Українська сторона СЦКК повідомляє про масштабну пропагандистську і дезінформаційну кампанію, яку проводять російсько-окупаційні війська задля розповсюдження фейків про дії Збройних Сил України, виправдання власних знущань над цивільним населенням Донецької і Луганської областей та впливу на хід запланованого на 26 серпня засідання Тристоронньої контактної групи. Одна з цілей цієї кампанії – виправдати фактичну заборону для мешканців тимчасово окупованих територій перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду та відвідування території України, де діє українська влада”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, маріонеткова окупаційна влада так званих народних республік має на меті тримати мешканців тимчасово окупованих територій у повній ізоляції. Так, із семи КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». На КПВВ «Новотроїцьке» окупанти розблоковують рух тільки для окремих громадян двічі на тиждень. Пропуск через п’ять із семи контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Щастя», «Майорське», «Мар’їнка», «Гнутове» та «Золоте» повністю заблокований збройними формуваннями Російської Федерації. Це спричиняє цілий комплекс гуманітарних проблем, підсилює невдоволення серед людей діями окупаційної влади.

За інформацією штабу, з метою уникнення відповідальності за свої дії окупанти вдалися до кампанії з дезінформації, яка поєднує здійснення силових та інформаційно-психологічних операцій. В ході реалізації силової складової кампанії російсько-окупаційні війська систематично здійснюють обстріли в напрямку населених пунктів Попасна, Новотошківське, Катеринівка, Золоте-4, Новозванівка, у тому числі із застосуванням артилерійських систем, мінометів калібру 120 мм та гранатометів. Наслідок цих злочинів – пошкодження цивільної інфраструктури.

Наголошується, що більшість таких злочинів проти мирного населення здійснюється у вечірній та нічний час доби, коли ризик фіксації порушень патрулями СММ ОБСЄ зведений до мінімуму. Одночасно зі здійсненням обстрілів окупанти проводять дезінформаційну операцію. В ході неї вони змушують заляканих постійним терором мешканців тимчасово окупованих населених пунктів уздовж лінії розмежування озвучувати неправдиві тези про нібито обстріли з боку Збройних Сил України. Далі цю інформацію під час псевдобрифінгів на пропагандистських ресурсах поширюють сумнівні персони, які позиціонують себе як «представники» ніким не визнаних фейкових утворень. Саме під час розповсюдження відвертої брехні про обстріли вони заявляють, що блокують роботу КПВВ «з міркувань безпеки».

Читайте також: Вбивство українців у колонії ОРДО розглянуть на засіданні ТКГ

Також, фабрикуючи фейкові звинувачення Збройних Сил України в обстрілах, російсько-окупаційні війська намагаються створити вигідний для себе інформаційний шум напередодні запланованого на 26 серпня засідання ТКГ.

В пресслужбі підкреслили, що такі брудні пропагандистські схеми, поєднання різних інструментів ведення гібридної війни збройними формуваннями РФ на території України не є новими для Української сторони. Такі кампанії мають шаблонний характер і систематично проводяться окупантами.

Своєю чергою українська сторона налаштована протидіяти їм лише у цивілізований спосіб, поширюючи тільки правдиву інформацію та забезпечуючи максимальну прозорість у діяльності усіх складових Об’єднаних сил.

Свідченнями цього є сприяння роботі патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на територіях, де діє українська влада, та значна кількість візитів іноземних делегацій в район проведення операції Об’єднаних сил та до КПВВ зокрема.

Читайте також: Окупанти обстріляли село на Донеччині - загинув мирний житель

“Лише за сім місяців цього року близько тридцяти разів закордонні дипломати і політики побували у населених пунктах, які постраждали від обстрілів окупантів та ознайомилися з ситуацією на заблокованих окупантами КПВВ. Підкреслюємо, такі візити здійснювали політики і дипломати, які користуються високою довірою громадян своїх країн та світової спільноти загалом”, - повідомили в пресслужбі.

Як повідомляв Укрінформ, речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович поінформував 1 серпня, що у переговорах з російською стороною щодо Донбасу намітився прогрес із двох питань — про допуск на окуповану територію інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і проведення там моніторингу екологічної ситуації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-