Співробітників місії ОБСЄ у Горлівці фактично захопили в заручники – представник ТКГ

Співробітників місії ОБСЄ у Горлівці фактично захопили в заручники – представник ТКГ

Укрінформ
У Горлівці фактично захопили в заручники співробітників Моніторингової місії ОБСЄ.

Як передає Укрінформ, про це заявив представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш у Фейсбуці.

«У Горлівці фактично захопили в заручники співробітників Моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ)», - написав Гармаш.

Він навів цитату із вчорашнього звіту місії: «О 17:00 2 чоловіків (30-39 років) у цивільному одязі увійшли до готелю та повідомили співробітникам СММ про те, що їм дозволяється вільно пересуватися готелем та парковкою за ним, але їм не можна покидати приміщення готелю, допоки не буде звільнено члена збройних формувань, якого, за повідомленнями, було затримано Збройними силами України в межах ділянки розведення в районі Золотого 13 жовтня».

Читайте також: В місії ОБСЄ прокоментували затримання російського бойовика біля Золотого

Гармаш також нагадав, що ОБСЄ - це 57 держав, і всі рішення в ній приймаються консенсусом.

«Тобто, свою згоду на напрям СММ ОБСЄ на Донбас і гарантії імунітету її членам давала і Росія. І той факт, що членів місії, де-факто, утримують в заручниках бойовики, що фінансуються і керовані Росією - це виклик кремлівської хунти всім іншим 56 країнам-членам ОБСЄ», - зазначив представник української делегації в ТКГ.

Як повідомляв Укрінформ, окупаційна адміністрація в Донецьку влаштувала перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, "акцію протесту", перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. У Місії зафіксували, як учасники масового зібрання встановлювали перед готелем 22 намети, а також біотуалети.

"Протягом 15 жовтня учасники зібрання організовано змінювали одне одного… 16 жовтня акція протесту продовжилася", - зазначається у звіті СММ.

Спостерігачі вказують, що це зібрання "перешкоджало будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення 15 та 16 жовтня".

В коментарі телеканалу "Дом" представниця окремих районів Донецької області у Тристоронній контактній групі від України Тетяна Іванова заявила, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжують залишатися у тимчасово окупованому Донецьку, призупинення їхньої роботи пов'язано з питанням безпеки.

Водночас в ОБСЄ заявили, що місія продовжує роботу на окупованій частині Луганщини.

18 жовтня в СБУ повідомили, що контррозвідники допитали бойовика “ЛНР”, який розвідував позиції ЗСУ під виглядом розмінування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-