Спостерігачі ОБСЄ у звіті розповіли, як окупанти блокували їхню роботу в Донецьку
Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті № 250/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 25 жовтня 2021 року.
"За спостереженнями СММ, масове зібрання перед готелем, у якому проживають члени Місії в непідконтрольному урядові Донецьку, закінчилось 23 жовтня. СММ відновила регулярне патрулювання 24 жовтня", - йдеться у звіті.
Згідно зі звітом, 23 жовтня перед готелем, де проживаючи спостерігачі СММ, продовжувалося масове зібрання. З міркувань безпеки, як і раніше, патрулі з готелю не виїжджали та не приїздили до нього.
"По обіді 23 жовтня 2 протестувальники (чоловіки 25–29 років), які представилися «представниками» більшої групи протестувальників, поінформували 2 членів СММ про те, що у зв’язку з погіршенням ситуації з COVID-19 у Донецьку всі масові зібрання призупинено, а протест продовжуватиметься в онлайн-режимі", - повідомляється у звіті.
До 24 жовтня, за спостереженнями Місії, всі намети, окрім 2 великих наметів військового типу та польової кухні, що були розміщені перед готелем, були прибрані, а на під’їзній дорозі до західного входу готелю був припаркований автомобіль із написом "поліція", який, однак, вже не блокував проїзд.
СММ відновила регулярне патрулювання з ранку 24 жовтня.
Як повідомляв Укрінформ, 13 жовтня військовослужбовці операції Об'єднаних сил у районі міста Золоте (підконтрольна Україні частина Луганської області) затримали члена НЗФ "ЛНР" Андрія Косяка. Косяк — житель окупованого Алчевська, він отримав паспорт громадянина РФ в ході масової паспортизації, яка проводиться на окупованих територіях.
Після цього в окупованому Донецьку з 15 жовтня в оточення взяли готель Park Inn, в якому розташований офіс ОБСЄ. Вимога — відпустити Косяка. В результаті СММ ОБСЄ призупинила роботу з міркувань безпеки.
Євросоюз заявив, що порушить питання про блокування роботи СММ ОБСЄ в окупованому Донецьку на засіданнях ОБСЄ у Відні та на двосторонній основі з Росією. Розблокувати роботу місії організації закликали голова ОБСЄ Анн Лінде та генеральна секретарка ОБСЄ Гельга Шмід.