Розвідки України, Британії та США обмінялися інформацією - Резніков
Як передає Укрінформ, про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час робочої поїздки на полігон “Широкий лан” у Миколаївській області, повідомляє Міністерство оборони України.
«У мене відбулися дві важливі зустрічі — з міністрами оборони Великої Британії Беном Воллесом та США Ллойдом Остіном. У нас були серйозні розмови, де ми чітко порівняли фактаж, який отримує наша і їхні розвідки. Зробили обмін інформацією між нашими розвідувальними агенціями — висновки однакові. Режим ризику нам зрозумілий», — зазначив Резніков.
Він повідомив, що отримав дуже важливі сигнали від партнерів про те, що Україна не залишиться наодинці.
«Вони вже розпочали дуже серйозні консультації з іншими державами-членами ЄС і НАТО. Реакція буде дуже жорсткою — про це вже попереджено безпосередньо очільника Кремля, під час візиту до РФ серйозної посадової особи США», — наголосив міністр оборони.
З його слів, мова йде не про чергові висловлювання стурбованості чи занепокоєння. "Реакції, будуть значно жорсткіші — починаючи від економічних та політичних санкцій, а також збільшення допомоги Україні технікою та озброєнням".
«Представники офіційного Кремля постійно шукають собі виправдання, посилаючись на нібито порушення з боку України. Розповідають, що ми нібито не виконали Мінські домовленості, розповідають, що вони взагалі не є учасниками Мінських домовленостей. Нещодавно МЗС РФ розповідав, що мінський процес — це перемовини України з окупаційними режимами в Донецьку і Луганську під модерацією РФ. У протоколі і меморандумі Мінських домовленостей чітко написано, що сторони у Тристоронній контактній групі: Російська Федерація, Україна та модератор ОБСЄ. Тому те, що вони викладають публічно, абсолютно не направлене на цивілізований світ», — наголосив Резніков, відзначивши, що увесь цивілізований світ знає, хто є агресором.
Міністр зауважив, що влада Росії викладає інформацію у вигідній для внутрішньої аудиторії інтерпретації з метою виправдання потенційної ескалації.
«Вони бояться несприйняття власним суспільством агресії і війни. Якщо подивитися на соціологічні дослідження, які були зроблені навесні одним із російських дослідницьких центрів — номер один для їх населення — страх війни», — підсумував Резніков.
Як повідомляв Укрінформ, офіційний Вашингтон зберігає серйозну стурбованість щодо «незвичайної активності» російських військ на кордоні з Україною та продовжує тісну взаємодію із союзниками та партнерами з цього питання.