На Sea Breeze цьогоріч запросили понад 60 країн та міжнародних організацій
Про це йшлося в Одесі на конференції з планування цьогорічного українсько-американського навчання Sea Breeze, передає Укрінформ з посиланням на ДПСУ.
Зокрема бійці однієї з прикордонних комендатур швидкого реагування Південного регіонального управління та мобільного підрозділу «Дозор» будуть задіяні у протидесантних та антисаботажних заходах під час навчань.
Морська охорона цього року буде представлена дев’ятьма одиницями корабельно-катерного складу та відділами спеціальних дій всіх загонів Морської охорони ДПСУ.
Планується, що кораблі та катери морської охорони у складі інтернаціональних та міжвідомчих тактичних груп здійснюватимуть контроль цивільного судноплавства, проводитимуть артилерійські стрільби, відпрацьовуватимуть дії в нападі та обороні, в тому числі протидиверсійну оборону корабля, заходи протиповітряної оборони. Учасники також братимуть участь у навчальних тренувальних операціях із рятування людей, пошуку судна-порушника та спільних оглядів з іноземними партнерами в рамках протидії незаконній міграції і ще до багатьох інших складових.
До тренувань на річковій ділянці, а цього року це буде не Дунай, а Дніпро – планується залучити сили Ізмаїльського загону Морської охорони.
Спецпризначенці морської охорони традиційно братимуть участь у водолазному та протидиверсійному компонентах, де відпрацьовуватимуть весь спектр підготовки, від висадки з гелікоптера до виявлення небезпечних підводних об’єктів, їх підняття та знешкодження.
В ДПСУ зауважили, що кількість учасників і навчальних елементів Sea Breeze постійно зростає. Минулорічні навчання були наймасштабнішими за понад 20 років. У них брали участь 32 бойові кораблі, 40 літаків і п’ять тисяч особового складу з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів Альянсу. До участі у цьогорічному навчанні запрошення отримали більш ніж 60 країн та міжнародних організацій, наголосили у відомстві.
Чергова плануюча конференція відбудеться в березні 2022 року.