Делегація Міноборони Латвії відвідала зону ООС

Делегація Міноборони Латвії відвідала зону ООС

Фото
Укрінформ
Делегація Міністерства оборони Латвійської Республіки на чолі із заступником міністра Байбою Блоднієце відвідала район проведення ООС.

Супроводжувала латвійських колег заступник міністра оборони України Ганна Маляр, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міноборони.

«У рамках візиту Ганна Маляр та Байба Блоднієце зустрілись із представниками Торецької міської військово-цивільної адміністрації та керівництвом КНП “Центральна міська лікарняˮ. Вони обговорили напрями подальшої співпраці в рамках програми цивільно-військового співробітництва в районі проведення операції Об’єднаних сил», - йдеться у повідомленні.

Під час відвідування міста Мар’їнка члени делегації оглянули зруйновану вогнем російських окупантів будівлю міської загальноосвітньої школи-інтернату імені Макаренка.

Разом із заступником командувача Об’єднаних сил бригадним генералом Анатолієм Шевченком делегація відвідала військовий мобільний госпіталь та один із військових підрозділів, що виконує завдання у районі проведення ООС. За словами Маляр, він справедливо вважається одним із найбоєздатніших у складі Збройних сил України.

Окрім того, делегація Міноборони Латвії відвідала Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою у Кремінній, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Гості ознайомилися з умовами підготовки юнаків, домовились про подальше співробітництво та обмін досвідом.

«Ми щиро вдячні нашим латвійським друзям. Їхня допомога є дуже значущою. Йдеться не тільки про гуманітарну, а й про політичну підтримку. Латвія знає, що таке російські імперські амбіції. Тому нам вкрай необхідно в цей час бути разом. Важливо, щоб якомога більше країн в світі були нашими союзниками та займали однозначну позицію осуду РФ за збройну агресію на території України», – наголосила Маляр.

У свою чергу Блоднієцє підкреслила, що її країна підтримує суверенітет і територіальну цілісність України й усі ці роки надає гуманітарну допомогу.

Читайте також: Опозиція Канади закликає Трюдо негайно надати Україні летальну зброю

«А на європейській арені намагаємося зробити все, щоб конфлікт був вирішений дипломатичним шляхом», – зазначила вона.

За її словами, до Станиці Луганської доставлено вже 25-й вантаж із гуманітарною допомогою від Латвійської Республіки вагою 10 тонн.

Блоднієце додала, що, починаючи із 2014 року, Латвія готова для будь-яких викликів і розглядає всі можливі варіанти розвитку ситуації. За даними розвідки, накопичення російського військового контингенту, яке постійно відбувається з різною інтенсивністю на кордоні України та РФ, недостатньо для того, щоб говорити про те, що ескалація може відбутися саме зараз.

Читайте також: У Міноборони Польщі запевнили, що ведуть консультації з приводу передачі Україні зброї

Натомість, зауважила Маляр, постійно фіксується рух російської техніки та особового складу в обидва боки. Однак треба розуміти, що ситуація 2014 року не може повторитися, бо українська армія вже значно краще підготовлена. Україна готова дати відсіч та має потужну підтримку Заходу.

«У нас понад 400 тисяч громадян України є учасниками бойових дій. 56% населення вже готові стати до лав територіальної оборони. Президент України Володимир Зеленський призначив керівниками армії бойових командирів зі значним досвідом. Тобто, ускладнення ситуації не стане несподіванкою», – акцентувала заступниця міністра оборони.

Вона наголосила, що не потрібно поширювати паніку.

Читайте також: У Пентагоні показали, яку зброю США передали Україні

Як повідомляв Укрінформ, 25 січня міністр оборони та віцепрем'єр Латвії Артіс Пабрікс заявив, що Латвія передасть армії України американські переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger, а також індивідуальне армійське екіпірування та сухпайки.

З кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тис. військовослужбовців РФ. Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи.

Фото: mil.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-