ЗСУ тримають визначені рубежі на всіх напрямках, місцями контратакують - Генштаб
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Активними бойовими діями завдають втрат противнику не тільки озброєні підрозділи українських захисників, а й звичайні неозброєні люди, демонструючи окупанту свою громадянську позицію, завдаючи йому психологічної поразки", - зазначають у Генштабі.
Частини та підрозділи загарбників деморалізовані, солдати й офіцери окупаційної армії продовжують здаватися у полон, тікають, залишаючи озброєння і техніку.
Як наголошується, стикаючись із постійним опором та усвідомлюючи протиправність своїх дій, окупанти продовжують обстріли цивільного населення, завдають ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури та житлових будинках, лікарнях, дитячих садках, використовують жінок, дітей і літніх людей як “живий щит”.
Водночас російська сторона не полишає спроб створити у власному інформаційному просторі картину визвольного “бліцкригу”, продовжуючи поширювати тотальну брехню через підвладні ЗМІ, вживають заходів щодо приховування втрат в особовому складі та техніці, блокуючи доступ населення до правдивої та об’єктивної інформації.
ЗСУ продовжують тримати визначені рубежі на всіх напрямках, а на окремих - контратакують та змушують противника відступати з втратами, порушують тилові комунікації та завдають нищівних ударів.
"На жаль, про всі наші успіхи ми поки що не можемо розповісти, щоб не зірвати задумане. Але повірте, у свій час все стане відомо. Разом переможемо! Боротьба триває!" - заявили у Генштабі.
Як повідомлялося, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.
Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан ініціював початок розслідування ситуації в Україні.
Спільне звернення до МКС із закликом провести розслідування військових злочинів Росії в Україні направили 38 країн.