Путін не зможе одноособово скористатися «ядерною валізою» - ЦПД

Путін не зможе одноособово скористатися «ядерною валізою» - ЦПД

Укрінформ
У Центрі протидії дезінформації при РНБО пояснили українцям те, що таке «ядерна валіза» та за яким принципом вона діє.

Як передає Укрінформ, ознайомитися з цією інформацією можна на сторінці ЦПД у Фейсбуці.

«Хоча навіжений диктатор і має доступ до «ядерної валізи», проте одноособово скористатися нею і наражати на небезпеку увесь світ він не зможе», - зазначили у Центрі.

«Ядерна валіза», всупереч загальному уявленню, не є універсальним пультом запуску та контролю ракет. Це лише передавач сигналу від президента та перших осіб до компетентних відомств та далі за ланцюгом до самого центру запуску. «Валізи» розміщені у верховного головнокомандувача, міністра оборони та начальника генерального штабу. Ключ зберігається в офіцера-оператора.

Тобто «червоної кнопки» в традиційному уявленні не існує – підтвердити передачу сигналу президентом має не лише міністр оборони, а й голова генштабу. Більше того, наскільки відомо, на відміну від США навіть рішення всіх трьох не є достатнім для застосування ядерної зброї. «Систему «Казбек» повинні перевести в бойовий режим з головного центру попередження про ракетний напад, підтвердивши факт початку ядерної атаки противника», - пояснили у Центрі протидії дезінформації.

Загалом «ядерна валіза» - це спеціальний переносний пристрій, що зберігає коди для приведення в дію ядерного арсеналу, який завжди є у вищих політичних та військових керівників держав. «Валіза» здійснює зв'язок зі спеціалізованими центрами запуску.

Вперше ідея «ядерної валізи» з’явилася в США під час Карибської кризи. Російська варіація була введена в експлуатацію в 1983 р. як портативний абонентський термінал (кодова назва «Чегет») автоматизованої системи управління стратегічними ядерними силами «Казбек». Російська «валіза» має вигляд кейсу, вміст якого є державною таємницею. Проте вміст старих модифікацій не приховується, і вони навіть є у музеях.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками. США, Європейський Союз та інші країни застосували санкції проти росії як країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем.

Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування військових злочинів росії в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-