«Слабкість» і «зрада» Заходу та інформаційна війна за Херсонщину: як працює роспропаганда
Укрінформ
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розвінчує російські фейки і маніпуляції за 27 березня
ЗМІСТ:
1. Питання анексії Луганської і Донецької областей
2. Інформаційна війна за Херсонщину
3. Перекладання відповідальності за воєнні злочини
4. «Слабкість» і «зрада» Заходу
Питання анексії Луганської і Донецької областей
В російському медійному полі обговорюється перспектива анексії (включення до складу РФ) окупованих Луганської та Донецької областей України. Керівник адміністрації т.зв. «ЛНР» Леонід Пасічник заявив, а потім спростував можливість проведення референдуму з даного питання в Луганській області. Попри те, питання було винесене на рівень підконтрольної Путіну Державної думи РФ, де імітувалася «дискусія».
Цей інформаційний тренд узгоджується зі декларативною зміною мети «спецоперації» російським командуванням: зосередженням на повній окупації двох східних областей.
На посилення аргументації за здійснення анексії розганяються повідомлення про масовані обстріли території ОРДЛО силами ООС в останні дні. При цьому українські війська звинувачуються в обстрілах Донецька фосфорними боєприпасами.
Інформаційна війна за Херсонщину
Російська пропаганда також приділяє увагу південному театру воєнних дій. Після появи в українському медійному полі заяв про швидке наближення визволення Херсону, підконтрольні РФ спікери та ресурси поширили низку «спростувань» та звинувачень України у «фейкових перемогах».
Водночас, реагуючи на повідомлення про регулярні втрати особового складу і техніки держави-агресора на аеродромі Чорнобаївки, російська пропаганда поширює дезу про те, що українці обстрілюють в Чорнобаївці об’єкти цивільної інфраструктури.