У Bellingcat спростували заяви росії про непричетність до воєнних злочинів у Бучі
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Bellingcat.
«Перші звіти правозахисних організацій про дії російських збройних сил детально описують насильство проти мирних жителів. Є інтерв’ю з місцевими мешканцями, які звинувачують російські війська у розстрілах беззбройних людей, зокрема, через підозри, що вони воювали за українські збройні сили на Донбасі у 2014 році або навіть “просто через татуювання державного герба України”. Але російські чиновники відкинули це. 3 квітня міністерство закордонних справ росії опублікувало заяву, згодом переопубліковану міноборони росії, в якій однозначно стверджується, що “фото та відеокадри з Бучі є черговою містифікацією, постановкою та провокацією київського режиму для західних медіа”», - йдеться у матеріалі.
Зазначається, що мзс росії у своєму Teлеграмі також повідомило, що “жоден місцевий житель не постраждав від насильницьких дій”. Вони також взялися стверджувати, що місцеві жителі начебто могли вільно пересуватися, коли російські війська окупували місто.
4 квітня міністр закордонних справ росії сергій лавров оприлюднені фото та відео із Бучі та інших визволених міст назвав фейками та постановкою. У свою чергу речник кремля дмитро пєсков заявив, що начебто є непослідовність та невідповідність по хронології подій.
“Проте існують докази з відкритих джерел, які суперечать заявам про нібито ретельно продумані фейки та постановку, а також ставлять під сумнів описане росією щодо останніх днів”, - наголошується в матеріалі.
Зокрема, міністерство закордонних справ рф у своїй заяві в Teлеграмі стверджує, що російські війська вийшли з Бучі 30 березня. У ній також стверджується, що докази злочинів у Бучі з’явилися лише на четвертий день. Проте мер міста заявляв про звільнення 31 березня, але вказував, що у Бучі йде зачистка. Вже 1 квітня секретар Бучинської міськради Тарас Шаправський повідомляв про тіла людей на вулицях.
Відео і фотографії з Бучі, на яких зображені загиблі в цивільному, вперше зʼявилися у соціальних мережах 1 квітня. Це знову суперечить твердженням росії про те, що докази звірств не оприлюднювали.
На всіх відео показані одні й ті самі ділянки вулиці Яблуневої з різних ракурсів — на записах видно одні й ті самі трупи.
Також одним із доказів брехні росії є чисельні фото та відео зафіксовані іноземними ЗМІ, що були зроблені у період з 1 по 3 квітня.
Як повідомлялося, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були визволені від російських загарбників. У визволених містах та селах зафіксовано масові вбивства окупантами цивільних.
Серед уже знайдених жертв воєнних злочинів російських військ є зґвалтовані жінки, тіла яких намагалися спалити, вбиті представники місцевого самоврядування, діти, літні люди, чоловіки. У багатьох – зв'язані руки, є сліди катувань, багато людей убиті пострілами у потилицю.
24 лютого президент росії володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну.