Добровольці «УВО» – ідейні спадкоємці Євгена Коновальця
Ця перемога почалася в день масштабного вторгнення, коли ЗСУ розпочали збройний опір, а під Київ виїхали перші добровольці.
Важливо, щоб найменший факт цієї героїчної історії був зафіксований.
Історія добровольчого підрозділу «УВО» розпочалася 23 січня 2022 року. Нагадаю, це був час, коли розвідки США і наших європейських партнерів фактично щодня інформували про наміри Москви розпочати активні бойові дії в Україні, а українська влада закликала «не панікувати». Склалося враження, що керівництво Української держави ігнорувало попередження США і партнерів та недооцінювало реальні загарбницькі наміри РФ.
Однак, в ім’я правди треба сказати, що ще в січні цього року СБУ ініціювала зустрічі з ветеранами війни на Донбасі у 2014-2015 роках, де відкрито говорилося про майбутню «велику» війну та необхідність мобілізації до лав спротиву усіх, хто має бойовий досвід протистояння з РФ.
Одна з таких нарад відбулася 23 січня 2022 року в Києві, на Хрещатику, 26. На нараду прибули колишні добровольці батальйону ОУН Євген Чепелянський, Борис Гуменюк, Олександр Потебенько, Павло Агапов, а також голова ОУН Богдан Червак. Обговорювалося лише два питання: можливість швидкого отримання зброї та безпосередньої участі в бойових діях.
Вже наступного дня ОУН розпочала мобілізацію своїх людей для участі у відбитті російського наступу.
Найбільше вдалося зробити Євгену Чепелянському, який на Оболоні уже проводив бойові вишколи і згуртував довкола себе чимало патріотів, готових зі зброєю в руках виступити проти москви.
На жаль, наради, які ініціювала СБУ, не завершилися конкретними домовленостями, а тому ухвалили рішення розпочати мобілізацію українських націоналістів на одній із локацій на Оболоні, де відбувалися систематичні вишколи під керівництвом Є. Чепелянського.
Тут треба зробити одне уточнення: СБУ не усунулося від роботи. Хлопці-есбеушники перестали виходити на зв’язок, оскільки, як згодом ми дізналися, вони виїхали на Донбас.
Не випадково формою участі у війні обрали «УВО». УВО – Українська Військова Організація, створена у 1922 році Євгеном Коновальцем для збройної боротьби з усіма окупантами та співзасновниця ОУН, яка постала у 1929 році й продовжила бойові традиції УВО. Крім того, вже у незалежній Україні «УВО» діяла як громадська організація, що ідеологічно споріднена з ОУН.
24 лютого 2022 року, коли почалося широкомасштабне вторгнення РФ на територію України, Євген Чепелянський прибув на правий берег Дніпра у Києві й почав формувати бойові підрозділи «УВО», а згодом їх очолив.
Євген Чепелянський закінчив Національний педагогічний університет імені Драгоманова, проходив строкову службу на «Гетьмані Сагайдачному». Здобуваючи спеціальність на соціально-правовому факультеті, одночасно займався правозахисною діяльністю.
У 2014-2015 рр. воював у складі «Айдару» та батальйону ОУН, займався евакуацією поранених, доставкою продовольства та боєприпасів на передову в Піски.
Після участі в АТО повернувся до правозахисної діяльності, створив та очолив правозахисне об’єднання «Синдикат».
Бійці «УВО» брали участь у зачистках околиць Києва від московських недобитків, здійснювали чергування на блок-постах, виконували усі доручення командування ЗСУ у напрямку Борисполя.
З перших днів у складі «УВО» воюють Дмитро Лінартович - український актор театру та кіно, відомі поети Борис Гуменюк і Сергій Пантюк, громадський і політичний діяч Сергій Джерж.
18 березня 2022 року підрозділи «УВО» об’єдналися і отримали статус роти в складі 126-го батальйону територіальної оборони 112-тої окремої бригади територіальної оборони.
Богдан Червак, Голова ОУН
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
реклама