російське сміття: рештки ворожої техніки встелили українську землю
Рештки танків, БМП, подекуди літаків, уламки та цілі снаряди всіяли українську землю. Який вигляд це має в селах на Київщині, Чернігівщині, Сумщині, бачили фотокореспонденти Укрінформу.
Усюди, де побували, російська війська залишили після себе купи пошкодженої та зруйнованої вщент техніки. Вона більше не зможе виконувати своїх основних бойових завдань, але продовжує нести небезпеку.
Особливо здоров’ю та життю українців загрожують снаряди, які не розірвалися.
Через масове та хаотичне застосування російськими військовими різноманітних систем озброєння та мінування Україна, за даними МВС, стала однією з найзабрудненіших боєприпасами країн. Щоб очистити територію, знадобляться роки.
Тому зараз небезпечно ходити в ліс, на водойми, поля, де проводилися бойові дії, наближатися до розбитої ворожої техніки та заходити до покинутих споруд і будинків.
За інформацією Генштабу, розміщеній у Фейсбуці, загальні бойові втрати російської армії з 24 лютого по 16 квітня орієнтовно становлять 20 100 осіб особового складу. Крім того, ворог втратив 762 танки, 1 982 бойові броньовані машини, 371 артилерійську систему, 125 реактивних систем залпового вогню, 66 одиниць засобів ППО, 163 літаки, 145 гелікоптерів, 1458 одиниць автомобільної техніки, 8 кораблів/катерів, 76 цистерн з ПММ, 138 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 26 одиниць спеціальної техніки, 4 пускові установки.
Українська армія від початку повномасштабного вторгнення рф перетворила на металобрухт понад 5 тисяч одиниць ворожої техніки.
Таку купу металу – а це станом на 8 квітня, за даними Forbes, 85 тисяч тонн – можна використати для відновлення інфраструктури країни, якщо правильно утилізувати. Йдеться про близько 75 тисяч тонн вуглецевої та неіржавкої сталі; 2,5 тисяч тонн алюмінію; 1 тисячу тонн міді; понад 360 тонн титану та магнію, а також 10 кг платини, 18 кг золота та 1,2 тонни срібла.
Якщо утилізувати всю російську техніку, а метали продати, то можна отримати близько 45 мільйонів доларів. Але військовий брухт має свою специфіку: його утилізація – складний і трудомісткий процес, що вимагає контролю з боку держави.
24 лютого президент росії путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет, авіабомб. Загарбники влаштували масовий терор на тимчасово захоплених територіях України.