Як захистити телефон, себе та рідних у випадку окупації – поради РНБО
Про це йдеться в рекомендаціях Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони в Телеграмі передає Укрінформ.
У ЦПД застерегли, що окупанти перевіряють або взагалі вилучають телефони, тому бажано переписати контакти у звичайний блокнот та видалити їх з телефона, щоб запобігти можливому шантажу ваших рідних та розсилці фейкових смс.
Слід також видалити із систем безконтактної оплати свої картки, щоб не допустити можливості загарбникам розраховуватися вашими грошима.
Радять також перенести усі особисті фото/відео на жорсткий диск або хмарне сховище і не забути вийти з «хмари» та видалити логін і пароль, а після цього видалити файли з телефона.
"Оберіть спільно з родиною чи сусідами один «черговий» телефон із найбільшою ємністю батареї та подбайте, щоб там було достатньо коштів на рахунку. За можливості фіксуйте на нього обстріли та факти пограбувань, без озвучування та фіксування облич. Заховайте телефон на вулиці без прив’язки до адреси та власника", - порадили у РНБО.
президент рф путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, житлові райони українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні оголошено воєнний стан.