Оператор Javelin та NLAW за день знищив шість броньованих одиниць російської техніки
Про це повідомили у Фейсбуці 128-ї окремої гірсько-штурмвої Закарпатської бригади, передає Укрінформ.
"У лютому я пройшов курси оператора на протитанковій ракеті NLAW і отримав сертифікат. А за два дні до повномасштабної війни почав учитися й на Javelin. Усього з початку війни я дев’ять разів застосовував Javelin. Вісім разів ціль була знищена, один раз пошкоджена. Це три танки, 5 БТРів і одна МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач легкий броньований). Шість із цих цілей я знищив протягом одного дня – 3 березня", - розповів солдат.
За словами Олександра, під час того бою екіпаж російського БТР засік його на малій відстані і на максимальній швидкості поїхав в його бік.
"Хотів задавити, але я відскочив, тому він тільки переїхав мою машину – всюдихід-пікап. Поки розвертався, я підготував Javelin, і водій, зрозумівши, що не встигає до мене доїхати, рвонув назад. Я вистрілив у нього, але оскільки відстань була дуже малою – близько 50 метрів – ракета тільки пошкодила колеса. Словом, він зумів утекти. Зате інші цілі не втекли. Модифікації знищених танків я не розібрав, у приціл було нечітко видно. Але горіли вони дуже яскраво…", - пригадує Олександр.
Військовий розповідає, що імпортні протитанкові ракети зручні й нескладні у використанні.
"Від розпаковки Javelin до першого пострілу минає максимум півтори хвилини, бо має спрацювати охолоджувач. А після першого й наступних пострілів просто знімаєш пускову установку, викидаєш тубус (він одноразовий) і приладнуєш пуск до іншого. Це займає максимум 30 секунд", - зазначає він.
Тут велика й потужна відеокамера, через неї можна довго спостерігати за ворогом, а не тільки цілитися.
"Без західної протитанкової зброї нам було б дуже важко стримати ворога. Адже в русні багато техніки, і на початку війни вони її не жаліли – ні танків, ні людей. А зараз зовсім по-іншому. Ворог знає, що в нас Javelin і NLAW, боїться їх як вогню, і цей страх його стримує, деморалізує", - додав солдат.
Дома на Олександра чекає дружина й 3-річний син. Він уже говорить і багато чого розуміє. Каже телефоном: «Тату, повертайся спати додому, ти вже зморився».
Солдат обіцяє, що додому він обов’язково повернеться.