Рішення про ленд-ліз свідчить про бажання США бути партнером у перемозі над рф - Резніков

Рішення про ленд-ліз свідчить про бажання США бути партнером у перемозі над рф - Резніков

Укрінформ
Україна має досить широку лінію фронту та чисельну ворожу армію, тому не можна применшувати загрозу. Водночас ухвалення Сполученими Штатами рішення про надання Україні ленд-лізу свідчить про те, що Америка хоче бути партнером України у перемозі над рф.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«У нас досить широка лінія фронту. Після звільнення Київщини, Чернігівщини, Сумщини вона стала меншою, але загроза все одно залишається, і ми це розуміємо, і командування це розуміє. Нам все одно ще буде важко і складно, і треба набратися терпіння. Ворога дуже багато. У них мало розуму, але їх багато кількісно - і людьми, і технікою. Вони знімають все зі складів, і вони все везуть і везуть. Дякувати нашим Збройним силам, елітні їхні підрозділи вже досить серйозно вибиті. Тому що якщо порахувати кількість літаків і гелікоптерів – це означає загинули екіпажі досвідчених льотчиків, яких вони готували 10-15 років», - зазначив Резніков.

Він також вважає, що у разі мобілізації у рф це буде зовсім інший рівень військової підготовки загарбників. Водночас ворога ніколи не можна недооцінювати.

Читайте також: Українці вчаться керувати зброєю швидше, ніж деякі уряди ухвалюють рішення про її надання - Кулеба

«Не можна применшувати загрозу. От як у тих фільмах про орків, от вони пруть і пруть, їх палять і палять, от Чорнобаївка всюди. Ленд-ліз - це ще одне підтвердження прийняття рішення у Білому домі, у Капітолії, що вони принципово хочуть бути нашими партнерами у цій перемозі. Це принциповий момент. Тому ленд-ліз - це як Друга світова війна. Прийняття рішення Америкою вступити у війну проти Гітлера воно, по суті, змінило історію. Тоді Черчилль переконав Сполучені Штати, що вони повинні увійти в цю війну, а сьогодні Володимир Зеленський переконав Сполучені Штати, що вони мають вступити в такий спосіб в цю підтримку», - заявив Резніков.

Він додав, що остаточний текст ленд-лізу буде відомий вже після підписання його президентом США Джо Байденом, однак його левова частка передбачена на озброєння, а решта – на фінансування, соціально-гуманітарну допомогу, включно з товарами подвійного призначення.

"Але головне, що це дуже великий обсяг. Це означає, що військово-промисловий комплекс (ВПК) Сполучених штатів буде зацікавлений, він буде освоювати кошти, щоб продукувати щось нове і поставити нам це. А для них – це марка успіху, що саме ця зброя воювала проти армії, яка вважалася другою армією світу", - зазначив міністр.

Читайте також: Україна пропонує Німеччині ухвалити закон про ленд-ліз, як зробили США - посол Мельник

Резніков нагадав, що наразі Україна вже отримала від США 3,4 млрд доларів допомоги, а кошти, передбачені в рамках ленд-лізу, суттєво перевищують цю суму.

"30 млрд доларів очікуваних грошей на ленд-ліз, я думаю, що це серйозна буде допомога, тому що ми отримаємо те, що нам потрібно", - сказав Резніков.

Як повідомляв Укрінформ, очікується, що Байден підпише закон, який дозволяє задіяти програму ленд-лізу для України, вже в понеділок, 9 травня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-