На Донецькому напрямку загарбники активізували наступальні та штурмові дії
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.
Так, станом на 18:00 19 травня основні зусилля російські війська зосереджували на Донецькому напрямку, де застосовували авіацію, артилерію та міномети.
На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Зберігається загроза ракетно-бомбових ударів по об’єктах цивільної та військової інфраструктури з території республіки білорусь.
На Сіверському напрямку російські війська продовжують обладнання додаткових вогневих позицій та захисних споруд у прикордонних районах Брянської і Курської областей.
З метою уточнення положення українських підрозділів, позицій артилерії і маршрутів висування загарбники вели повітряну розвідку за допомогою безпілотних літальних апаратів.
російські військові обстріляли з артилерії та мінометів прикордонні населені пункти Сумської області: Есмань, Сопич та Середину-Буду.
На Слобожанському напрямку противник основні зусилля зосереджував на утриманні зайнятих позицій і недопущенні просування Сил оборони вглиб тимчасово зайнятої території. В окремих районах ворог намагався проводити безуспішні контратаки з метою відновлення втрачених позицій.
Тривають бойові дії в районах населених пунктів Тернова та Борщова. Загарбники ведуть посилену повітряну розвідку.
На Слов’янському напрямку війська російської федерації здійснювали обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Пришиб, Грушуваха та Богородичне.
На Донецькому напрямку з метою покращення тактичного положення в окремих районах ворог активізував наступальні та штурмові дії.
У районі Сєверодонецька війська рф вели штурмові дії, зазнали втрат та відійшли на раніше зайняті позиції. Тривають бойові дії в районі населеного пункту Тошківка.
російські загарбники проводили наступальні дії в районі населеного пункту Олександропіль (до 2016 року - Розівка) Ясинуватського району та намагалися покращити тактичне положення в районах населених пунктів Пилипчатине, Дружба і Трипілля. Успіху не мають.
На Авдіївському напрямку за підтримки артилерії ворог без успіху вів штурмові дії в районі Новобахмутівки. У результаті зазнав втрат і відступив.
На Курахівському напрямку за підтримки реактивної артилерії та важких вогнеметних систем російські війська вели наступ у районах населених пунктів Степне, Славне та Мар’їнка, успіху не мають.
На Лиманському напрямку ворог наступальні дії не проводив. Натомість обстрілював цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Озерне та Лиман.
На Південнобузькому напрямку активних бойових дій росіяни теж не проводили. Під прикриттям вогню мінометів та ствольної артилерії ворог продовжував заходи інженерного обладнання позицій, посилив угруповання підрозділами радіоелектронної боротьби.
У Бессарабському операційному районі на території Придністровського регіону Республіки Молдова, за даними Генштабу, обстановка змін не зазнала.
Корабельні угруповання противника в акваторії Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання ізоляції районів бойових дій, ведення розвідки, підтримки дій наземного угруповання та блокування цивільного судноплавства.
На тимчасово захоплених територіях України російські війська продовжують здійснювати заходи адміністративно-поліцейського режиму, порушують права та свободи мирних жителів, забороняють вільне пересування та переміщення на підконтрольну уряду України територію.
Згідно з інформацією Генштабу, особовий склад ворога деморалізований, обіцяні виплати за участь у бойових діях командуванням російських військ не здійснюються.
Особовий склад збройних сил рф продовжує зазнавати значних втрат в боях із Силами оборони України. Фіксуються випадки дезертирства окремих підрозділів загарбницьких військ.
Як повідомляв Укрінформ, Збройні сили України з 24 лютого по 19 травня ліквідували близько 28 500 російських загарбників.