Вдруге після Рамштайна: Пентагон зібрав нову міжнародну зустріч щодо України
Цього разу обговорення проходять у віртуальному форматі, повідомляє Укрінформ із посиланням на CNN.
«Глава Пентагону Остін подякував міністрам оборони інших понад 40 країн за присутність й звернув увагу на прогрес, досягнутий після першої зустрічі контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині минулого місяця, відзначивши Австралію, Канаду й Велику Британію за надання військової техніки Україні», - зазначається в повідомленні.
При цьому уточнюється, що Австралія й Канада минулого місяця «зобов’язалися надати гаубиці M777, і всього за чотири тижні всі ці системи були доставлені українцям». Велика Британія також поставила ракети Brimstone й нову систему ППО малої дальності. Інші країни долучилися до проведення важливих тренувальних місій представників ЗСУ, і ці зусилля «дійсно зараз змінюють ситуацію».
До віртуальної зустрічі в понеділок приєднався міністр оборони України Олексій Резніков, заступник головнокомандувача ЗСУ й представник ГУР МО України.
Крім того, зазначається, що цього разу кількість країн стала більшою, ніж під час зустрічі в Рамштайні. Зокрема, долучилися Австрія, Боснія та Герцеговина, а також Колумбія, Ірландія й Косово.
Як уточнили в Пентагоні, нинішня зустріч розділена на три сесії. Перша зосереджена на оновленні останньої інформації щодо розвитку бойових дій на місцях. Друга сесія передбачає обговорення поставок зброї й обладнання в Україну, й третя зосереджуватиметься на виконанні пріоритетних потреб України.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці квітня на авіабазі Рамштайн у ФРН відбулася зустріч глав оборонних відомств та начальників штабів понад 40 держав. За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерала Марка Міллі, головне завдання переговорів – синхронізація та координація військової допомоги Києву.
Міністерство оборони США створило центр управління для координації постачання та оптимізації доставки військової допомоги Україні у німецькому Штутгарті, в зоні відповідальності Європейського командування США.