Харківське метро: 89 днів роботи в режимі укриття
Харківська підземка функціонувала в режимі укриття 89 днів війни. Пропонуємо переглянути, як тисячі містян облаштовували свій прихисток під землею, ставали глядачами і учасниками концертів та майстер-класів, коли нагорі тривали масовані обстріли міста російськими військами.
Крім того, станція метро «Держпром» працює тільки як пересадковий вузол, тобто зайти на станцію і вийти з неї не можна, а дозволяється тільки перейти на станцію «Університет» і навпаки. Графік роботи метрополітену для пасажирів – з 7:00 до 19:00.
За інформацією агентства, на станції Салтівської лінії «Героїв праці», найближчої до району Північної Салтівки, досі живуть до пів сотні людей і ще стільки ж приходять на ніч. Дехто втратив житло, але не хоче переїздити в запропонований гуртожиток, бо метро – найбезпечніше укриття, дехто боїться повертатися до своєї вцілілої квартири, оскільки район і досі періодично зазнає обстрілів. Керівництво станції переміщує людей у вестибюль, поки закритий для пасажирів метро.
Крім того, харків’яни і надалі можуть використовувати відкриті станції метро як тимчасове укриття під час повітряних тривог.
Як повідомляв Укрінформ, 16 травня у Харкові частково відновили рух автобусів та тролейбусів. На станціях метрополітену на той момент залишалося близько 3-4 тис. осіб – не лише з Харкова, а й із Харківської та інших областей. Їх обіцяли переселити до гуртожитків.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.