Моніторингова місія ООН не має інформації щодо долі захисників «Азовсталі»

Моніторингова місія ООН не має інформації щодо долі захисників «Азовсталі»

Укрінформ
Моніторингова місія ООН з прав людини не має конкретної інформації щодо долі захисників «Азовсталі». російська сторона не пустила її моніторів у жодне місце інтернування українських військовополонених.

Про це заявила голова Місії Матільда Богнер на презентації у середу, 29 червня, нової доповіді Управління ООН з прав людини щодо України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо захисників «Азовсталі» немає конкретної інформації. Ми маємо ту саму інформацію, яка є у публічному просторі. Ми намагаємося відстежувати ситуацію, спілкуватися з сім’ями та отримувати іншу інформацію, але насправді додаткових інсайдів щодо їхньої долі у нас немає», - сказала Богнер.

Читайте також: Україна працює над поверненням захисників Маріуполя – Зеленський

Вона зазначила, що монітори Місії мали безперешкодний доступ до місць інтернування військовополонених на контрольованій урядом України території.

«З іншого боку, нам не було надано доступу до жодного місця інтернування українських військовополонених на території, яка контролюється російськими збройними силами та пов’язаними озброєними групами», - констатувала голова Моніторингової місії ООН.

Богнер також висловила глибоку стурбованість смертним вироком трьом чоловікам так званим «верховним судом» самопроголошеної «днр».

Читайте також: Процес повернення полонених захисників Маріуполя не зупиняється ні на годину – Єрмак

“Процес, через який пройшли ці люди, не відповідає стандартам справедливого судового розгляду за цих обставин і може становити воєнний злочин”, - зазначила вона.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський запевнив, що українська влада працює над повернення захисників Маріуполя, цим процесом керує Головне управління розвідки Міністерства оборони.

Понад 80 днів українські військовослужбовці тримали оборону Маріуполя. 16 травня розпочалась евакуація захисників міста із заблокованого російськими загарбниками металургійного комбінату "Азовсталь".

Читайте також: Командири «Азова» переведені до Москви в СІЗО «Лефортово» – росЗМІ

Після виведення українських військових із меткомбінату, згідно з домовленостями, вони очікують на обмін.

Фото: РАР/EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-