В Україні від початку війни вважаються зниклими безвісти 204 дитини
Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Офісу омбудсмана, про це розповіла в ефірі телеканалу «Белсат» представник Уповноваженого ВР з прав людини Аксана Філіпішина.
«Сьогодні на цьому порталі оприлюднені дані про 693 поранених, 358 загиблих, 204 зниклих безвісти дітей та щонайменше 5 911 дітей, нелегально депортованих до росії», - повідомила представник Уповноваженого.
Зокрема, вона розповіла про повернення пораненого хлопчика Олександра, який був вивезений на непідконтрольну територію України та розлучений з матір’ю. А також про родину, роз'єднану під час депортації, - матір залишили у фільтраційному таборі, бабусю повернули до Маріуполя, а дітей трьох та восьми років вивезли на тимчасово захоплені території.
Філіпішина наголосила, що Офіс Уповноваженого реагує на всі факти, які стають відомі, зокрема і завдяки ЗМІ.
Так, за її словами, стало відомо про 108 сиріт з Донецької області віком від 5 до 16 років, яким надали громадянство рф та влаштували у прийомні сім’ї в росії.
Також Офіс омбудсмана отримав інформацію, про дев'ятьох українських дітей з Донецька, позбавлених батьківського піклування, яких вивезли до Підмосков’я та влаштували у сім’ю росіян.
В Офісі вважають, що такі факти стали можливими внаслідок підписання 30 травня путіним указу про спрощений порядок набуття громадянства дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, недієздатними особами, які є громадянами України та перебувають на тимчасово захоплених територіях.
Цим кроком влада рф хоче легалізувати викрадення українських дітей, зазначила представник Уповноваженого.
З метою повернення українських дітей, поновлення їхнього права на громадянство та виховання в родині Офіс омбудсмана за цими та іншими відомими фактами звернувся до російської сторони, проте відповіді не отримав.
Філіпішина зазначила: попри те, що всі ці факти порушують статті 8 та 21 Конвенції ООН про права дитини, стороною якої також є рф, український омбудсман готовий до налагодження відповідного діалогу з усіма зацікавленими сторонами для повернення українських дітей на територію нашої держави.
Як повідомлялося, 1 серпня радниця - уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук оголосила про початок роботи державного порталу розшуку дітей «Діти війни». Він створений за дорученням Президента України Володимира Зеленського.