Корупція на митниці: армії передали вилученої техніки на понад 90 мільйонів
Про це поінформувала пресслужба Національного антикорупційного бюро, передає Укрінформ.
«У I півріччі 2022 року армії передали понад 22,25 тис. од. різноманітної техніки, вилученої у межах розслідування корупційних зловживань на митниці, на загальну суму у понад 90 млн грн», - поінформували у НАБУ.
Зазначається, що завдяки НАБУ і САП упродовж квітня-червня 2022 року ЗСУ одержали майже 340 млн грн, - ці кошти були вилучені як предмет неправомірної вигоди у межах розслідувань антикорупційних органів і через законний механізм спрямували на потреби українських військових.
Відповідно до даних відомства, частиною цієї суми став також найбільший в історії НАБУ хабар у 5 млн доларів, який хотіли передати керівникам антикорупційних органів за закриття кримінального провадження щодо ексміністра екології.
Уточнюється, що ще одним напрямком допомоги ЗСУ стало перерахування за ініціативи підозрюваних та обвинувачених застав, внесених ними, - таким чином, з березня 2022 року на підтримку війська надійшло 120 млн грн.
Розповідаючи про відшкодування у межах кримінального процесу, у антикорупційній установі заявили, що найбільші суми, як і у попередні періоди, повертають на стадії досудового розслідування.
«Так, понад 731 млн грн повернули приватні компанії ПАТ «Укрнафта» (50%+1 акція належать державі); майже 13 млн грн одержало ПАТ «Запоріжжяобленерго» (60,25% акцій володіє держава) як погашення заборгованості за поставлену електрику», - йдеться у повідомленні.
При цьому, як зазначають у відомстві, набирає обертів конфіскація майна корупціонерів, - упродовж І півріччя 2022 року набули законної сили вироки щодо 21 особи. За інформацією НАБУ, вартість конфіскованого у них майна становить понад 25 млн грн, що є найбільшим показником від початку роботи ВАКС.
«Таким чином, економічний ефект від діяльності антикорупційних органів у І півріччі становить 1,5 млрд грн, що майже на 80% більше за показник ІІ півріччя 2021 року. Ця сума включає також вартість активів, розкраданню яких вдалося запобігти завдяки вчасному втручанню детективів НАБУ», - йдеться у повідомленні.
Своєю чергою в установі заявили, що у ІІ півріччі 2021 року матеріали НАБУ допомогли викрити змову у діях компаній-постачальниць програмного забезпечення під час публічних закупівель, - на них АМКУ наклав штраф, а вже у квітні 77,2 млн грн сплатили до бюджету.
Як повідомлялося, 11 серпня у НАБУ поінформували, що Національне антикорупційне бюро України направило на допомогу Збройним силам України загалом майже 500 мільйонів гривень.