У керівництві ООН занепокоєні застосуванням важкої зброї по цивільних в Україні
Про це Накаміцу заявила під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Крім питання зосередження зброї (на території України – ред.) ми повинні зосередитися на тому, як вона застосовується. Зокрема, з огляду на руйнівний вплив важких озброєнь на цивільне населення й цивільну інфраструктуру», - сказала заступниця генсека ООН.
Вона нагадала, що за останніми даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в Україні з 24 лютого офіційно підтверджено 13 917 жертв серед цивільного населення.
«Але вважається, що реальні цифри є значно вищими», - зауважила Накаміцу.
За її словами, більшість із цих людей загинули від вибухових речовин, застосування важкої артилерії, РСЗВ, а також ударів авіації. Крім того, застосування важкого озброєння спричиняє в Україні тяжкі гуманітарні наслідки.
«Відповідно до Міжнародного гуманітарного права, комбатанти не повинні завдавати ударів по цивільному населенню або об’єктах цивільної інфраструктури та мусять застосовувати всі можливі заходи безпеки під час проведення військових операцій, аби запобігти чи принаймні звести до мінімуму випадкову загибель цивільних осіб, їх поранення та пошкодження цивільних об’єктів», - наголосила Накаміцу.
У цьому зв’язку вона закликала членів Радбезу ООН покласти край стражданням в Україні та працювати в ім’я миру відповідно до міжнародного права та Статуту ООН.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер Рада Безпеки ООН проводить засідання на тему «Загрози міжнародному миру та безпеці», присвячене розвитку ситуації в Україні.