В Україні потребують розмінування близько 160 тисяч квадратних кілометрів
Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Урядовий портал, про це заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов заявив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Станом на 12 вересня, з початку повномасштабної агресії знешкоджено понад 253 тисячі вибухонебезпечних предметів, очищено 1761 км залізничних колій, 2920 км доріг, перевірено 70 тис. га територій», - сказав заступник міністра оборони і додав, що в планах є збільшення підрозділів з розмінування.
Шаповалов зазначив, що російська федерація використовує як застарілі боєприпаси, так і нові засоби ураження. На деокупованих територіях виявляють значну кількість саморобних боєприпасів та встановлення мінних пасток.
До заходів з розмінування територій залучаються піротехнічні підрозділи ДСНС, вибухотехнічні групи Національної поліції, Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної спеціалізованої служби транспорту. Допомога надходить і від міжнародних партнерів України. Зокрема, у вигляді техніки, металодетекторів, засобів бронезахисту, інструментів для розмінування та знешкодження боєприпасів.
Нині значні зусилля з розмінування зосереджені на деокупованих територіях Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей.
Комісія ТЕБ та НС прийняла рішення щодо продовження МВС, Міноборони та ДСНС виконання завдань та заходів з розмінування територій України, забруднених вибухонебезпечними предметами.
Ці відомства мають забезпечити на державному рівні нормативно-правове врегулювання функціонування в Україні системи управління інформацією в протимінній діяльності. А Мінреінтеграції, МОН, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та ДСНС повинні посилити проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо порядку дій та правил поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Крім того, доручено Київській, Чернігівській та Сумській обласним військовим адміністраціям у взаємодії з ДСНС за результатами проведеного нетехнічного обстеження територій областей визначити необхідний обсяг фінансування для розмінування. Керівники ОВА протягом вересня-жовтня мають відпрацювати питання розмінування сільгоспугідь, які будуть засіватися навесні.
Як повідомлялося, з 24 лютого в Україні триває повномасштабна російська воєнна агресія.