Україна вимагає від МКЧХ публічних заяв про те, що рф не надає їм гарантій безпеки
Про це український омбудсмен сказав під час пресбрифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
«Щодо співпраці з МКЧХ, то з першого дня після свого призначення я провів з ними першу зустріч, і його (спілкування – ред.) я проводжу фактичного кожного тижня - або це телефонні розмови, або особисті зустрічі», - сказав Лубінець.
Посадовець поінформував, що раніше вперше за вісім із половиною років МКЧХ нарешті юридично прописав на своєму офіційному сайті, що у нас відбувається російсько-український міжнародний військовий конфлікт, згідно з міжнародним правом. Адже досі вони використовували терміни або «конфлікт», або «криза в Україні».
«Зрозуміло, що ми постійно не тільки привертаємо їх увагу, а ми шукаємо нові механізми, щоб вони виконували чітко свій мандат. Я як омбудсмен постійно це не тільки коментую – я намагаюся зробити так, щоб вони почали виконувати свій мандат. Наразі, на наш погляд, вони цього не роблять», - сказав Лубінець.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини наголосив, що українська влада не просто говорить – вона вимагає від міжнародних організацій активних дій на захист прав людини.
«Тому я завжди, з будь-якої міжнародної трибуни достатньо критично ставлюся і коментую так названу нейтральність, яку займають, на жаль, багато міжнародних організацій. За цією нейтральністю вони, на наш погляд, ховають російські злочини», - вважає він.
Відповідаючи на питання про те, що представники МКЧХ не прибули на лінію розмежування у Запорізькій області, Лубінець заявив, що за їхньою відповіддю, вони не прибули, бо не отримали гарантії безпеки від російської сторони.
«Проблема МКЧХ у тому, що вони за маскою нейтральності не хочуть назвати речі своїми іменами. Якщо вам не дає рф гарантій безпеки – то єдине, що вимагає Україна – щоб ви публічно сказали, що рф не надає вам гарантій безпеки, і саме через це ви не можете прибути до Оленівки, Донецька, Горлівки - до всіх місць, де тримаються наші військовополонені і цивільні заручники, де відбувається так звана «фільтрація», - сказав омбудсмен.
Уповноважений Верховної Ради вважає, що МКЧХ має реагувати на те, що у сучасному світі у центрі Європи є концтабори - зафіксувати це і привернути увагу всього світу, публічно про це заявити. «Нам здається, що це абсолютно логічно і повністю відповідає мандату МКЧХ», - заявив Лубінець.
Як повідомлялося, раніше керівник Офісу Президента Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста до 17 жовтня направити свою місію до колонії в Оленівці на тимчасово захопленій території Донецької області, де утримують українських військовополонених. Він запевнив, що Україна всіляко сприятиме цій місії і готова до неї долучитися. В іншому разі, за його словами, Україна застосовуватиме всі можливі інформаційні й дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця.
Лубінець 17 жовтня заявив, що представники МЧКХ не приїхали на лінію розмежування, де на них чекала делегація України.