Всю критичну інфраструктуру України перевіряють на наявність потенційних колаборантів
Про це сказав в. о. голови Служби безпеки України Василь Малюк в інтерв'ю Інтерфаксу, передає Укрінформ
"Загалом кожне місце, де розташовані наші потужності, постійно відпрацьовується в межах контрдиверсійних і антитерористичних заходів. Що це означає? Береться конкретна локація, заходять сили Служби безпеки України, Нацполіції, Нацгвардії і шляхом такого поетапного пересіювання ми знаходимо тих, хто потенційно готовий працювати з ворогом. А як правило, знаходяться й ті, хто вже реально працює на нього", - розповів Малюк.
За його словами, нещодавно було затримано одного зі співробітників однієї ТЕС, який нібито виконував ремонт. "Насправді він передавав ворогу дані щодо актуальних координат енергетичних об'єктів, а потім збирав результати обстрілів і передавав окупантам. Він вже дає викривальні покази", - додав в.о. голови СБУ.
Відповідаючи на запитання про те, чи стануть предметом розгляду в міжнародних судових інстанціях факти обстрілів енергетичної інфраструктури України, керівник української спецслужби сказав: "Окремі епізоди, окремі докази буде долучено до кримінальних проваджень, які слухатимуть у міжнародних судах".
У цьому контексті він зауважив, що бачить абсолютно реальні перспективи створення та роботи спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва Росії за злочини агресії.
"Абсолютно реальні перспективи Те, що залежить від Служби безпеки, що належить до її функціонала, відповідно документується. Ми збираємо справжню скарбничку доказів, які покажуть у майбутньому суді хто є хто", - наголосив Малюк.
За словами керівника української спецслужби, правоохоронним органам необхідно докласти максимум зусиль, щоб позиція України була "не в емоціях та словах, а в реальних матеріалах кримінальних справ".
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України ідентифікувала 30 нових колаборантів, які працюють на російську федерацію у так званих органах “министерства внутренних дел” і “генпрокуратуры” у тимчасово захоплених районах Луганської області.