Резніков розповів, як Україні допомагають посилити захист неба
По це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa сказав міністр оборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.
“Після мого візиту в Брюссель, де відбувалося засідання у форматі Рамштайн з ініціативи США, всі почули мене про те, що у нас пріоритетом номер один є системи протиповітряної, протиракетної оборони. Це наші партнери дуже добре зрозуміли і сьогодні вони налаштовані насамперед на посилення саме захисту нашого неба. Це і нові системи Hawk 23, про які я вже казав; ви знаєте, що IRIS німецькі почали працювати; NASAMS уже в дорозі з відповідно підготовленими нашими екіпажами. Також ми отримаємо систему Crotale від французьких партнерів, це теж до цього відноситься. Зараз ми доопрацьовуємо деякі інші системи від інших країн-партнерів. І, звісно, продовжиться допомога боєприпасами для артилерії і систем залпового вогню”, - сказав Резніков.
Окрім того, як додав міністр, у межах допомоги від країн-партнерів очікуються системи боротьби з ворожими БПЛА, а також безпілотники, які потрібні для розвідки та роботи нашої артилерії.
Резніков наголосив, що партнери України налаштовані на довготривале співробітництво та підтримку.
“Наші партнери налаштовані не тільки на короткочасну допомогу, і навіть не тільки на середньострокову, а на довготермінову, розуміння перспектив у них є. Тому ми обговорюємо сьогодні все. Хаби по ремонту та відновленню (техніки — ред.), створення нових майданчиків, і розвиток і замовлення у їх виробників тієї зброї, яка потрібна Україні з розрахунку не на місяць-два-три. Тому що всі розуміють, що перемога, - а маю надію, що вона відбудеться найближчого часу, - не означатиме, що ця підтримка припиниться. Україна вже всім довела, що має найкращий досвід і вміння протистояти агресії рф. Сьогодні такої експертизи, яку мають українські збройні сили і сили безпеки та оборони, не має жодна армія світу. Тому питання посилення НАТО стоятиме після перемоги номером один, тому що тільки Україна спроможна реально посилити НАТО”, - сказав Резніков.
Як повідомляв Укрінформ, Високий представник ЄС Жозеп Боррель нагадав, що з початку російського вторгнення ЄС та окремі країни-члени надали Україні допомогу на суму, що перевищує 22 мільярди євро.