росіяни відмовляються припинити вогонь для роботи пошукових груп під Попасною
Як передає Укрінформ, про це заявив радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін, повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Телеграмі.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими захисників 24-ї окремої механізованої бригади, які перебувають у полоні ворога або вважаються зниклими безвісти.
Зокрема, на запитання присутніх відповіли представники 24-ї бригади, Національної поліції, Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, командування Медичних сил ЗСУ і Координаційного штабу.
Представник 24-ї бригади запевнив рідних, що 95% службових розслідувань стосовно зниклих військовослужбовців закриті. Справи можна взяти в частині або необхідно зв’язатися з командиром. Якщо у рідних виникають питання щодо розслідувань, потрібно звернутися до юриста військової частини.
“Рідні акцентували на тому, що в районі Попасної зникли багато захисників. Тіла поки що не вдається забрати. Радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін зазначив, що зараз на цій ділянці йдуть активні бойові дії, росіяни відмовляються припинити вогонь, аби пошукові групи змогли почати роботу”, - йдеться у повідомленні.
Також проблеми з пошуком загиблих є на звільненій частині Херсонщини через замінування росіянами під час відступу. Ворог замінував місця поховання та навіть тіла загиблих.
“Якщо є геолокації місць, де загинули військовослужбовці, зокрема на тимчасово окупованих територіях, повідомляйте нам. Ми спробуємо дістатися туди, щоб забрати тіла, або використаємо ці дані для пошуку після звільнення території”, - зазначив радник Уповноваженого.
Він також пояснив рідним, що публікація документів захисників і фото тіл на російських сайтах не є підставою вважати їх загиблими. Це можуть підтвердити тільки українські офіційні органи.
Представник командування Медичних сил порадив рідним після звільнення з полону не забирати захисників з медичного центру у Нових Санжарах, де вони проходять реабілітацію централізовано, до інших закладів. У Санжарах з військовими працюють спеціалісти, які мають великий досвід допомоги саме таким пацієнтам.
У Координаційному штабі повідомили, що Україна робить усе можливе для повернення всіх захисників та захисниць, які перебувають у ворожому полоні.
Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб намагається передавати українським військовополоненим одяг або ліки через адвокатів.