В Україні ідентифікували понад 166 тисяч росіян, які брали участь у війні

В Україні ідентифікували понад 166 тисяч росіян, які брали участь у війні

Укрінформ
У Міністерстві внутрішніх справ України наразі ідентифікували більше 166 тисяч військовослужбовців росії, які, за інформацією правоохоронців, брали участь у цій повномасштабній війні росії проти нашої держави безпосередньо на території України.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив радник глави МВС України Ростислав Смирнов, передає кореспондент Укрінформу.

За його словами, у майбутньому перед нами як перед державою стоїть завдання довести всі злочини росії на міжнародному рівні — щоб, у певному сенсі, повторити Нюрнберзький процес, який був після Другої світової війни, і щоб притягнути до відповідальності і політичне, і військове керівництво рф.

Читайте також: Воєнні злочини кремля не залишаться безкарними - президент ПАРЄ про нові атаки рф

“Над цим ми працюємо у постійному режимі. Можу сказати, що наразі уже відкрито більше 45 тисяч кримінальних проваджень щодо цього (вчинених в Україні злочинів військовими рф і їхніми пособниками — ред.) під час цієї військової агресії росії. І ще нами вже ідентифіковано більше 166 тисяч військовослужбовців рф, які брали участь у цій війні безпосередньо на території України”, - поінформував радник глави МВС України.

Смірнов зазначив, що це буде, у тому числі, певною доказовою базою на майбутнє: “Для того, щоб ми потім (могли — ред.) повторити Нюрнберзький процес”.

“Там є, звичайно, свої нюанси, і ми наразі щодо цього рухаємося. Нам допомагають наші міжнародні партнери. Окремо скажу, що після Другої світової війни були утворені певні захисні блоки, наприклад, такі, як Радбез ООН, де наразі перебуває рф. І ми активно працюємо у плані цього, у тому числі, можливо і щодо виключення рф”, - заявив він.

Представник МВС уточнив, що Радбез ООН може ініціювати міжнародний трибунал, який є дуже необхідним для України.

“А ми прекрасно розуміємо, що там (у Радбезі ООН — ред.) перебуває рф, і що вона, звичайно, поставить вето на це голосування, і ми не зможемо ініціювати (трибунал — ред.). Тому, звичайно, ми рухаємося по багатьох напрямках, щоб, у тому числі, потім довести всі ці воєнні злочини рф і на міжнародному рівні”, - сказав він.

Читайте також: Штати про воєнні злочини в Україні: прокурори вивчатимуть кожний випадок

Як повідомлялося, Україна хоче створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії, починаючи з лютого 2022 року. За цей час про бажання долучитися до проєкту та увійти до складу core group з його формування заявило вісім держав. Трибунал дасть змогу судити вище політичне керівництво росії включно з її президентом володимиром путіним.

23 листопада заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов заявив, що Україні вдалося досягти прогресу у створенні трибуналу щодо злочину агресії росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-