“Пункти незламності”: зиму переживемо — світло, зв’язок, тепло і вода будуть

“Пункти незламності”: зиму переживемо — світло, зв’язок, тепло і вода будуть

Укрінформ
В Україні вже розгорнуто понад 4 тисячі "Пунктів незламності" на випадок тривалого блекауту. І їх ставатиме ще більше

23 листопада російські окупанти завдали черговий масований удар по об’єктах енергетичної інфраструктури України (загалом у період з 10 жовтня по 23 листопада, тобто за півтора місяця, рашисти випустили 338 ракет, - Ред.). Ушкоджень зазнали житлові будинки та ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у місті Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У багатьох регіонах відбулися аварійні відключення електроенергії. Також повідомлялось про відключення електроенергії у сусідній Молдові.

“російська федерація завдає масованих ракетних ударів по Україні орієнтовно раз на тиждень, тож варто бути готовими до наступних терористичних актів кремля”, - розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону представник пресслужби ГУР Міноборони Андрій Юсов.

Відео дня

За його словами, Україна активно працює над захистом, але “є розуміння, що ворог, попри всю свою недолугість і часто карикатурність, серйозний, він озброєний і масовий”.

“Запаси високоточного озброєння у рф значною мірою виснажені. Але є багато ракет не високоточних. Власне, вони за точністю особливо і не женуться. Ми бачимо, що в багатьох випадках розліт в кілометр це умовна норма і влучання навіть не просто в об'єкти енергетичної інфраструктури, а просто в цивільні об'єкти, в житлові багатоповерхові будинки, пологові будинки, лікарні — це є ознака косорукості російських ракетників і в цілому російського режиму. Але запаси є значні, особливо великі запаси ракет до систем С-300”, - наголосив пан Юсов.

Саме тому, на випадок наступного зникнення зв'язку, інтернету та електроенергії — в Україні почали облаштовувати “Пункти Незламності”.

Що таке “Пункти незламності”?

Пункти незламності передбачають можливість для кожного українця цілодобово та безплатно зігрітись чи підзарядити гаджет навіть в умовах тривалого знеструмлення населеного пункту. Кожен ПН матиме у наявності:

  • опалення;

  • воду;

  • освітлення;

  • гарячі напої та їжу;

  • мобільний зв'язок;

  • інтернет (у більшості пунктів);

  • живлення для мобільних пристроїв;

  • місце для відпочинку;

  • кімнати “матері та дитини”;

  • аптечки.

В планах влади – обладнати всі Пункти системами супутникового зв’язку Starlink.

Скільки людей можуть перебувати одночасно та як довго?

Нетривалий час у пунктах одночасно можуть перебувати від 40 до 500 осіб. Часових лімітів на перебування там немає, проте треба давати можливість іншим отримати необхідні послуги.

У разі, якщо в пункті багато людей, чергові повинні зробити все, щоб вас прийняти.

Як знайти "Пункти незламності" у своєму місті чи селі

Такі місця будуть розташовуватися у закладах освіти, будівлях обласних та районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування тощо.

Детальнішу інформацію про їхнє розташування можна дізнатися у районних військових адміністраціях, органах місцевого самоврядування. Або ж — за посиланням на інтерактивну мапу https://nezlamnist.gov.ua/, яка постійно оновлюється. Для спрощення користування варто вбити у пошуку ваш населений пункт.

До слова, згадана мапа, окрім ПН, містить також інформацію про найближчі АЗС, аптеки і магазини, які працюватимуть на генераторах.

Важливо: Запишіть найближчі до вас адреси наперед на випадок, якщо не буде зв'язку.

Скільки ПН вже працює?

В Офісі президента повідомили, що станом на 15:00 четверга, 24 листопада, в Україні відкрито 4 363 пункти незламності. Але їх ставатиме ще більше. Влада закликає бізнес долучатися до ініціативи та створювати на базі своїх закладів пункти обігріву. Це в майбутньому розвантажить ПН та дасть змогу більшій кількості людей отримати захист у разі надзвичайної ситуації.

“Усі ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, враховуючи, які терористи воюють проти нашого народу і що вони намагаються зробити. Впевнений: допомагаючи один одному, всі ми разом зможемо пройти цю зиму”, - наголосив президент України Володимир Зеленський.

Детальніше по деяких містах:

Київ та область

Загалом у Київській області наразі є понад 700 пунктів обігріву (повний список — тут). Натомість у кожному районі столиці підготують в середньому по 100 (а той більше) пунктів обігріву.

У місті Києві вже розгорнуто 10 мобільних “Пунктів незламності” ДСНС. Їх можна знайти за адресами: проспект Перемоги, 69/1 (метро Нивки); вулиця Світлицького, 37 (Виноградар); вулиця Героїв полку "Азов", 6 (метро Оболонь); вулиця Молдавська 3-А, (метро Лук'янівка, поруч з Центральним госпіталем МВС України); Солом'янська площа, вулиця Василя Липківського, 33; проспект Голосіївський, 56 (метро Голосіївська/Деміївська); вулиця Рибальська, 14/16; бульвар Перова, 27 (Троєщина); вулиця Кубанської України, 4а (Лісовий масив); вулиця Олександра Кошиця, 3В (метро Харківська).

Херсон

У Херсоні наразі важко з електроенергією й життя лише повертається до звільненого міста. Тож поки що у місті лише 4 пункти обігріву: вулиця Вишнева, 12, вулиця Молодіжна, 6, вулиця Ломоносова, 75, вулиця Патона, 8-а.

Також Пункти Незламності організували у Бериславі та Білозерці.

Важливо: Пункти Незламності у прифронтових містах (Херсонська, Запорізька, Донецька та Харківська області) на інформаційній мапі не вказані з міркувань безпеки. Інформацію про них ви можете дізнатись в органах місцевого самоврядування, а також в обласних, місцевих та військових адміністраціях.

Харків

У місті цієї зими планують облаштувати понад 200 Пунктів. Які будуть розміщуватися у школах. У місті зводять будиночки, де теж зможуть перебувати містяни.

Крім того, у Харкові вже запустили перші пункти обігріву від ДСНС.

Львів

Перші ПН уже розгорнули в різних частинах міста. Зокрема в центрі та біля залізничного вокзалу.

Одеса

В Одесі вже облаштували понад 150 точок обігріву. Низку з них можна знайти за адресами: вул. Старопортофранківська, 1; вул. Буніна, 41; Привокзальний провулок, 2; вул. Прохорівська, 6; вул. Михайлівська, 3; вул. Варненська, 22; проспект Небесної сотні, 103А; вул. Чорноморського козацтва, 88.

Дніпро

У Дніпрі теж облаштували ПН, які розміщені як на лівому, так і на правому березі Дніпра. Їх облаштовують в адміністраціях та у школах. Адреси Пунктів незламності у наметах, які вже приймають відвідувачів: вул. Телевізійна, 9; вул. Енергетична, 18; вул. Любарського, 6; вул. Панікахи, 23; вул. Юрія Кондратюка, 143А; вул. Журналістів, 17.

Крім того: м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 127; м. Кам’янське, вул. Героїв Рятувальників,11; м. Павлоград, вул. Войнової, 7; м. Покров, вул. Центральна, 59; м. Новомосковськ, вул. Сучкова, 103а; м. Синельникове, вул. Виконкомівська, 20

Тернопіль

На Тернопільщині та в обласному центрі розгорнули понад 100 “Пункти Незламності”. Деякі з них – це спеціально облаштовані намети з генераторами та старлінками. Вони працюють щодня, але поки що з перервою на комендантську годину. Тобто з 23:00 до 05:00 у намет потрапити тернополянам не вдасться.

Луцьк

Перший намет рятувальники облаштували в самісінькому центрі – на Театральній площі. Загалом у Луцьку розмістили два таких пункти. Ще один намет знаходиться біля РАЦСу. Під час аварійних та планових відключень, струм туди подаватиме генератор, в інший час буде світло від міської електромережі. Також у місті вже відкрилися місця для підзарядки у магазинах, банках, АЗС та інших будівлях.

Черкаси

Перший Пункт Незламності запрацював у міському дитячому парку. У пункті є місце відпочинку, місце для прийому їжі, дитячий осередок, медпункт, освітлення. Пункти незламності від ДСНС та місцевої влади працюватимуть цілодобово. Повідомляється, що лиш в освітніх закладах Черкас заплановано розмістити близько 20 пунктів обігріву в різних мікрорайонах міста.

Де ще можна зігрітися та зарядитися?

У компанії ЛУН запустили інтерактивну карту громадських закладів, у яких є електрогенератори. Тут можна зарядити телефон і попрацювати з ноутбуком в умовах відключення світла. Зареєструвати свою адресу можуть власники кафе, магазинів, перукарень, заправок, поштових відділень та інших бізнесів. Посилання на карту з такими закладами - тут.

Ще одну карту створило маркетингове агентство Stroom Digital. На ній позначені заклади, які працюють під час відключень світла, а також укриття. Карта актуальна для Києва, Львова та Рівного. Посилання на карту тут.

Нарешті, у разі відключення світла українці можуть зігрітися у відділеннях поліції. “Понад 1200 відділень поліції на всій території нашої держави без винятку працюють у повному режимі. Вони забезпечені як засобами зв'язку, так і генераторами. І ми запрошуємо наших громадян, які потребують допомоги, у тому числі для обігріву, у відділеннях поліції”, - написав у Телеграм глава Нацполіції України Ігор Клименко. Знайти найближче до будинку відділення поліції можна тут.

Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: